Rīgā 9°C
Sekojiet ziņām
ceturtdiena 15. novembris
Vārda dienas Leopolds, Unda, Undīne

Nolikumi (moto)

2. posms (31.05.2015)

Nolikums: 4h_6h_sacensibu_nolikums_2015_2ps.docx

Pieteikumu forma: 4h_6h_application_round_2_2015.doc

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. posms (19.04.2015)

4H un 6H Komandu kross 2015 Latvijas atklātā kausa nolikums

2015.04.19., Emburga, 4H un 6H komandu kross,  LATK1:

Sacensību nolikums / Competition Regulations 

Sacensību pieteikuma forma / Competition Application Form

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

4H UN 6H KOMANDU KROSS ir "Cross Country" un motokrosa apvienojums. Sacensības notiek norobežotā trasē, kurā sastopami gan klasiski motokrosa elementi - tramplīni un asi līkumi, gan dabīgi šķēršļi, kā grāvji, akmeņi un dubļi. Viena apļa garums ir līdz 10 km.

Tā ir komandas cīņa, kur pēc kopējā starta trasē atrodas viens komandas sportists, braucot ar savu tehniku vai izmantojot komandas kopējo mototehniku. Komanda sastāv no diviem vai trīs sportistiem. Komandas maina braucējus trasē pēc brīvi izvēlētas taktikas. Uzvar komanda, kura sasniedz finišu un noteiktajā laikā ir veikusi visvairāk apļu.

Tas ir lielisks veids, kā jebkuram moto braukt gribētājam uzsākt savu dalību sacensībās, neuztraucoties par to, vai pietiks izturības un meistarības. Pieredzējušajiem sportistiem tā ir lieliska iespēja pilnveidot komandas cīņas taktiku visas sezonas garumā.

Sacensībās var piedalīties ar CSDD nereģistrētiem motocikliem un kvadriem. Nav nepieciešama vadītāja apliecība, bet sportistiem jābūt apdrošinātiem atbilstoši LaMSF noteikumiem.

"4H un 6H Komandu Kross", kas iepriekšējās sezonas bija pazīstams ar nosaukumu "4H Komandu Kross", 2015. gadā ir ar būtisku papildinājumu. Gan solo motociklu, gan kvadru klasēm ir izvēles iespējas piedalīties ar komandu divu sportistu sastāvā četru stundu vai sešu stundu sacensībās, vai ar komandu trīs sportistu sastāvā - sešu stundu sacensībās.

2014. gadā "4H Komandu Kross 2014" sastāvēja no vairākiem posmiem dažādos formātos. Divi posmi bija ierastajā "4H Komandu Krosa" formātā, viens posms - "Cross Country", un viens - enduro sprinta formātā. Sezonas garumā, piedaloties "4H Komandu Kross 2014" sacensībās, bija iespēja izmēģināt spēkus trīs dažādās enduro disciplīnās un cīnīties par rezultātu sezonas kopvērtējumā.

"4H Komandu Kross" kā Latvijā jauna enduro sporta veida disciplīna tika atklāts 2011. gada 8. oktobrī "DSG Karjeri" un "Akmencūciņas" dolomītu karjeru piegulošajās teritorijās, Ozolnieku novadā (Emburga, 6 km attālumā no Iecavas). 2012. gadā tika organizēti četri posmi, 2013. gadā - arī četri posmi.