Rīgā 8°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 25. maijs
Vārda dienas Anšlavs, Junora

Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Edgars Siliņš pēc veiktiem 1340 km noslēdzis sešu dienu sacīkstes Portugālē

Portugālē noslēgušās sešu dienu enduro motosacīkstes FIM "International Six Days of Enduro" (ISDE), kurās šogad piedalījās un ar grūtībām lieliski tika galā Edgars Siliņš. 146 sportistu konkurencē savā klasē iegūta 13. vieta, bet viņa pārstāvētā Igaunijas komanda, kurā brauca arī Elarijs Talu un Prīts Biene, izcīnīja sesto vietu starp 124 vienībām. Kopumā uz starta izgāja vairāk par 300 braucējiem, Edgaram uz motocikla aizvadot 1340 kilometrus un kopumā 38 stundas.

Pirmo trīs dienu atskati šeit un šeit.

Edgara Siliņa komentārs pēc ceturtās dienas: "Starts plkst. 7:49. Šī bija muskuļiem visgrūtākā diena, lai arī emocionāli jutos labi un biju labi noskaņojies. Fiziski var dot ručku, bet rokas, diemžēl, netiek līdzi, grūti bija trāpīt trajektorijās, kontrolēt sajūgu un papildus visam lija lietus, kas visu padarīja vel grūtāku. Starts sākās kā iepriekšējā dienā - ar lietu, gandrīz visu apli lija un pašā kalna galā bija ļoti stiprs vējš, līdz ar to visi pārsalām. Pēc otrā testa jau biju atpakaļ zirgā, rokas atlaida, palika silti. Visu testu nobraucu stabili un raiti. Pārbrauciens jau gāja otro dienu un bija pamatīgi izdangāts, pēc sajūtām likās, ka braucam pa pilnīgi citu pārbrauciena trasi, atpūsties īsti nevarēja, tikai kur daži kilometri pa asfaltu. Kopā 260 km un nepilnas astoņas stundas uz moča. Vēl divas dienas. Rīt jauna trase, it kā liela daļa ies pa šodienas trasi, bet pretējā virziena. Būs viens šodienas tests, kurš visvairāk man arī patika un divi jauni tehniski akmeņaini testi, kas būs izaicinājums. Šodien sakarā ar pirmajiem diviem, ne tik veiksmīgajiem testiem, atkritu uz 14. vietu un kopā no klubu braucējiem 23. vieta, komandā noturējām sesto vietu."

Komentārs pēc piektās dienas: "Pirmo reizi braucu tik ilgi, nekad vel nebiju braucis piecas dienas pēc kārtas. No vienas puses forši, jo jūtu, kā sāku aprast ar moci un izkost divtaktera noslēpumus, bet no otras puses sāk berzt aizsargi, tik ātri neatjaunojos, un sāk parādīties muļķīgas kļūdas. Šodien uz moča 270 km un 7h40min. Ja tā būtu pirmā diena, tad tas būtu jautri, bet piektajā dienā, tas jau ir izaicinoši. Jauna trase, bet pārbrauciens bija izveidots no visām iepriekšējām dienām viens. Pārbraucienu bija izveidojuši krustu šķērsu pa iepriekšējās dienas takām, kas jau bija izsistas un izbraukātas. Divi jauni testi, no kuriem viens bija 10km garš, salīdzinoši ātrs, reljefains un akmeņains. Otrs daudz īsāks, arī akmeņains, taču ļoti saraustīts un slidens. Trešais tests bija tas pats, kā iepriekšējās divas dienas, bet tas bija vismazāk izbrauktais, kuru veicām divas reizes. Starts sākās ar sauli, kas noturējās visu dienu, taču šī nebija siltākā diena, no rīta bija tikai +4 grādi, otrajā aplī parādījās arī stiprs un auksts vējš. Pirmais tests jau bija aiz stūra no starta. Neiebraucies un stīvs, tāds bija lielākajai daļai šis tests, jo nepaspējām iesilt, kaut biju iesildījies, plus vēl aukstais gaiss. Var teikt, ka grūtākais ir aiz muguras un rīt būs kross, kuru portugāļi izdomājuši uztaisīt kartinga trasē. Starts un pirmais līkums būšot pa asfaltu. Izklausās, ka interesantākā gonkas daļa būs tikai rīt, pat nezinu, ko sagaidīt. Par vietām, tad savā klasē 14. vieta, kopā 25. vieta, komandai sestā vieta."

 

Komentārs pēc finiša: "Pārsteidzošas sešas dienas uz moča. Kopā 1340km un 38h, no kurām 4h20m pavadītas tieši testos ar savu cīņas biedru, "Husqvarna" moci. Esmu neaprakstāmi priecīgs, ka tas ir izdevies. Bez lieliem kritieniem, stabili un soli pa solim pievarot katru dienu. Šodien noslēdzošais tests kartinga trasē. Trase bija nekāda, taču pa 20 braucējiem stājāmies pie starta un cīnījāmies septiņu apļu garumā. Starta pozīcija bija nekāda, taču sanāca labs starts un otrajā līkumā biju sestajā vietā. Tā arī līdz finiša karogam. Kopā Six Days noslēgts ar 13. vietu C2 klasē no 146 braucējiem, kopā no visiem "Club" braucējiem 20. vieta, kopējais skaits 312 braucēji. Komanda izcīnījām augsto sesto vietu no 124 komandām. Paldies visiem par labajiem vārdiem un līdzi jušanu. Milzīgs paldies somu komandai, kas mūs apkalpoja ļoti ātri un profesionāli."

Rezultāti >>

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs