• Teksts: Juris Dargēvičs | Foto: Zalaiskalns Photography
  • |
  • Publicēts 2019. gada 3. jūnijā
  • 0 komentāri

Aizvadītās nedēļas nogalē "Mūsa Raceland" trasē norisinājās FIA Eiropas autokrosa čempionāta otrais posms, prestižākajā klasē "SuperBuggy" uzvaru izcīnot vācietim Berdam Štūbem, kamēr pie piektā un sestās vietas finālā tika Ervins un Justs Grenči. Cīņas tika aizvadītas arī citās klasēs.

Pēc ilgāka pārtraukuma Eiropas autokrosa čempionāta sacensības leģendārajā Mūsas trasē atgriezās jau pērn, bet šogad norisinājās ar vēl lielāku vērienu, uz starta stājoties vairāk nekā 100 sportistiem no dažādām valstīm.

Prestižajā "SuperBuggy" ieskaitē startēja gan divkārtējais šīs klases Eiropas vicečempions Ervins Grencis, gan viņa dēls Justs Grencis, kurš iepriekšējās sezonās divreiz kļuva par Eiropas čempionu "JuniorBuggy" klasē, bet šogad debitējis cīņā pie "lielajiem" vīriem.

Pārliecinošu uzvaru izcīnīja vācietis Štūbe, kurš triumfēja arī sezonas pirmajā posmā Vācijā, bet aiz viņa Mūsā finālā finišēja holandietis Mike Bertalens un čehs Jakubs Kubičeks. Grenčiem ne tik veiksmīgs padevās sacensību pats sākums - Ervins, startējot no pirmās rindas, sākotnēji aizbrauca ceturtais, bet otrajā aplī viņa bagijam uztriecās Kubičeks, liekot zaudēt vairākas pozīcijas. Ervins apdzina Justu, taču augstāk netika, abiem finišējot, attiecīgi, piektajā un sestajā vietā. Justam Grencim šis ir pirmais fināls "SuperBuggy" klasē, jo pirmajā posmā tik tālu tikt neizdevās.

10. Roman Kerka Čehija +6 apļi

"JuniorBuggy" klasē šogad startē Kristiāns Grencis. Viņam gan māju posms izvērsās neveiksmīgs, jo finālā, cīņu uzsākot no trešās rindas, jau startā sportists bija lēnākais, tad sagriezās un izstājās turpat pirmajā līkumā. Uzvarēja holandietis Berts van der Puttens, aiz kura palika čehs Jakubs Novotnijs un vēl viens holandiešu braucējs Stins Jasperss.

"Buggy1600" klasē uzvara francūzim Vinsentam Mersjē, kurš aiz sevis noturēja čehu Petru Nikodemu, kamēr trešais finišu sasniedza vācietis Markuss Vibelens. Savukārt "TouringAX" klasē otro posmu pēc kārtas, parādot pārliecinošu sniegumu, uzvarēja krievu sportists Matvejs Furažkins, finālā aiz sevis atstājot čehu sportistus Vaclavu Fejfaru un Janu Bartošu, bet uzreiz aiz pjedestāla palika igaunis Andri Ouns.

Paralēli Eiropas čempionāta cīņām norisinājās Lidosta "Rīga" kauss. "Xtreme 750 Buggy" klasē uzvaru guva igauņu sportists Andre Kīls, bet aiz viņa divi vietējie sportisti - Ronalds Baldiņš un Reinis Nitišs. Tikmēr "National 2000" klasē pirmā vieta Jānim Dreimanim, kamēr pirmo trijnieku noslēdza Edijs Ošs un Raimonds Mūrnieks.

Eiropas autokrosa čempionāta sezonas trešais posms jau 8. un 9. jūnijā norisināsies Lietuvā, Vilkiču trasē.