Rīgā 9°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 25. maijs
Vārda dienas Anšlavs, Junora

Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Pirmajās FIA Motoru sporta spēlēs Latvija pie medaļām netiek

 • Teksts: Juris Dargēvičs | Foto: fiamotorsportgames.com
 • |
 • Publicēts 2019. gada 4. novembrī
 • 4 komentāri

Nedēļas nogalē Itālijā, Vallelungas trasē pirmo reizi norisinājās Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) rīkotās Motoru sporta spēles, kurās sportisti no dažādām valstīm sacentās sešās dažādās disciplīnās. Latvijas pārstāvji startēja četrās, tomēr līdz medaļām neaizsniedzās.

Kartinga slalomā Latvijas komandu pārstāvēja brālis un māsa - Nikolass un Emīlija Bertāni. Pēc pirmajām divām sesijām Latvija ierindojās cerīgajā septītajā vietā starp 28 valstīm, bet astotdaļfināla cīņā mūsu sportisti atzina Portugāles braucēju Matildes Marijas un Martima Marijas pārspēku, no turpmākās cīņas izstājoties. Finālā Nīderlande (Nina Pothofa, Bastiāns Aleksans) uzveica Beļģiju (Manona Degotte, Antuāns Morlē), bet Krievija (Oļesja Vaščuka, Vladislavs Bušu) "mazajā finālā" sakāva Latvijas pāridarītāju Portugāli, tiekot pie trešās vietas. Sacīkšu kopvērtējumā Latvija ieguva 16. pozīciju.

Driftā startēja latviešu autosportists Edmunds Bērziņš ar BMW E46. Kvalifikācijas daļu viņš noslēdza ar desmito rezultātu, bet sacensību kopvērtējumā ierindojās 11. vietā. Par uzvarētāju kļuva Ukrainas pārstāvis Dmitrijs Iļjuks ("Nissan 200SX"), pārspējot Čehijas braucēju Mihalu Reihertu (BMW M3 E92), kamēr trešā vieta Krievijas pilotam Iļjam Fjodorovam ("Nissan Silvia S14"). Kopumā startēja 22 sportisti.

Salonautomobiļu ("Touring Car") klasē Latvijas karogu pārstāvēja Valters Zviedris, kurš spēcīgā konkurencē startēja ar "Audi RS 3 LMS" automašīnu. Pirmajā finālbraucienā pēc mitrā trasē aizvadītās kvalifikācijas latvietis startēja astotais, startā izvairījās no avārijas un pēc pirmā apļa ierindojās jau augstajā septītajā vietā. Tomēr sausā trasē Valtera ātrums nebija tik labs kā uz slapja asfalta un finišā 15. vieta. Otrajā braucienā cīņa tika aizvadīta mainīgos apstākļos, sausā trasē Zviedris atkal bija lēnāks, bet šoreiz finišēja desmitais. Kopumā startēja 20 dalībnieki, pirmajā braucienā pirmās trīs vietas ieņemot Krievijai (Kļims Gavrilovs), Slovākijai (Matejs Homola) un Beļģijai (Žils Magnuss), bet otrajā - Beļģijai, Krievijai un Nīderlandei (Toms Koronels).

Savukārt Digitālā motoru sporta disciplīnā Latvijas komandas sastāvā cīnījās Krišs Jaunzemis, kuram konkurenci sastādīja 29 citi talanti. Pēc kvalifikācijas Jaunzemis ieņēma devīto vietu, bet C pusfinālā uzstādīja piekto rezultātu. Finālā uzvarēja Austrālija (Koudijs Nikolā Latkovskis), aiz sevis atstājot Kostariku (Bernals Valverde) un Itāliju (Stefano Konte).

Pārējās divās klasēs Latvijas braucēji nepiedalījās. GT autošosejas kategorijā galvenajā finālbraucienā uzvarēja Japāna (Hiroši Hamaguči, Ukio Sasahara), pārspējot Poliju (Andržejs Levandovskis, Arturs Janožs) un Austrāliju (Stefens Grovs, Brentons Grovs). Savukārt F4 formulu kategorijā finālbraucienā uzvarēja Itālija (Andreā Roso), otrā vieta Vācijai (Niklass Krētens), trešā - Somijai (Viljams Alatalo).

Summējot rezultātus, ar vienu zelta un divām bronzas medaļām, par 2019. gada FIA Motoru sporta spēļu uzvarētāju kļuvusi Krievija, otrā vieta Itālijai, kam viens zelts un viena bronza, bet trešajā vietā Austrālija, kam arī pa vienai zelta un bronzas medaļai.

2019. gada FIA Motoru sporta spēļu medaļas:

Valsts Zelts Sudrabs Bronza
Russian Federation Krievija 1   2
Italy Itālija 1   1
Australia Austrālija 1   1
Netherlands Nīderlande 1    
Ukraine Ukraina 1    
Japan Japāna 1    
Belgium Beļģija   2  
Germany Vācija   1  
Costa Rica Kostarika   1  
Czech Republic Čehija   1  
Poland Polija   1  
Finland Somija     1
Slovakia Slovākija     1

Pilni rezultāti >>

4 komentāri

 • 3z pirms 7 mēnešiem

  Ir kāds video pieejams?

 • Spēļu vērotājs. pirms 7 mēnešiem

  ""La mafia dei giudici italiani."" (itāļu tiesnešu mafija). Visnegodīgākie tiesneši drift sacensībās parādīja kā izvelk itāļu sportistu. Ja krievu sportists neuzvarētu pusfinālā, tad Krievija celtu sūdzības,bet Latvija ir par mazu, lai ņemtu vērā tās pretenzijas.
  Edmunds Bērziņš malacis!

 • Elgars pirms 7 mēnešiem

  Tas ir neiznem zonas ????

 • Elgars pirms 7 mēnešiem

  kā var uzvarēt mašīna kura sekojot apgriežas rinkī, neiznem zināms un atpaliek tandēmā??? Negodīga tiesāšana!!!

Vārds

Komentārs