Rīgā 12°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 16. septembris
Vārda dienas Asja, Asnate, Dāgs

Atjaunotais "Golden Sahara II" automobilis aprīkots ar caurspīdīgām riepām

  • Foto: publicitātes
  • |
  • Publicēts 2019. gada 7. martā
  • 0 komentāri

Ženēvas 2019. gada starptautiskajā auto izstādē "Goodyear" un "Klairmont Kollections" atklāj atjaunoto "Golden Sahara II", aprīkotu ar caurspīdīgām riepām.

Goodyear sadarbībā ar Klairmont Kollections Ženēvas 2019. gada starptautiskajā auto izstādē atklāja atjaunoto Golden Sahara II. 1950-to un 60-to gadu kulta automobilis Golden Sahara II bija viens no pirmajiem autonomajiem auto, un tika aprīkots ar spīdošām, caurspīdīgām riepām, kuras īpaši šim transporta līdzeklim radīja Goodyear.

“1950-tie un 60-tie gadi Goodyear bija intensīvs inovāciju laiks. Mēs sadarbojāmies ar mobilitātes idejas aizsācējiem visdažādākajās jomās, sākot ar Mēness izpēti līdz transportalīdzekļu ātruma rekordu novērtēšanai,” saka Goodyear Europe viceprezidents Henrijs Damortjērs (Henry Dumortier). “Goodyear sadarbība Golden Sahara II projektā bija mūsu pirmais ieguldījums autonomās mobilitātes idejas īstenošanā nākotnē.”

Golden Sahara II izstrādāja Džims Strīts (Jim Street) un leģendārais automobiļu konstruktors Džordžs Bariss (George Barris), un tā kļuva par jauno elektronisko sistēmu testēšanas platformu.Tajā bija vadības sistēma ar lidmašīnas iedvesmotu vadības sviru paātrināšanai, bremzēšanai un stūrēšanai, kā arī automātiska bremzēšanas sistēma, kas izmantoja sensorus, lai atklātu potenciālos šķēršļus automobiļa ceļā.

Automobiļa riepas izgatavoja Goodyear, izmantojot neotānu - caurspīdīgu sintētiskās gumijas formu, kas bija aprīkotas ar iekšēju apgaismojumu, kas padarīja riepas spīdošas. Goodyear to īstenoja plašāka pētījuma ietvaros par riepu tehniskajām iespējām, tiecoties uzlabot redzamību sliktos laika apstākļos vai izveidojot izgaismojumu, kad vadītājs uzsāk bremzēt.

“Golden Sahara II ir unikāls automobilis, un tas ir Amerikas automobiļu vēstures daļa,” saka Klairmont Kollections, 300 klasisko un specializēto automobiļu muzeja Čikāgā, Ilinoisā, dibinātājs un īpašnieks Lerijs Klermonts (Larry Klairmont). “Mūsu kolektīvs lepojas par sadarbību ar Goodyear, atjaunojot šo kulta automobili, lai parādītu Ženēvas 2019. gada starptautiskajā auto izstādē.”

Savos ziedu laikos Golden Sahara II izbrauca visu ASV, piedaloties televīzijas raidījumos un filmējoties filmās. Pēc tam tā uz 50 gadiem tika novietota garāžā, līdz 2018. gada maijā Klairmont Kollections iegādājās auto Mecum izsolē. Golden Sahara II tika atjaunota ar Čikāgas uzņēmuma Speakeasy Customs and Classics palīdzību, un Ženēvā tā ir izstādīta ar četrām no jauna izgatavotām caurspīdīgām Goodyear riepām.

“Mēs esam pagodināti atkal sadarboties Golden Sahara II projektā,” H.Damortjērs saka. “Goodyear darbības pamatājoprojām ir atklājumi un inovācijas. Dalība tādos projektos, kā Golden Sahara II atjaunošana un Ženēvā prezentēto konceptriepu izgatavošana, paver iespējuradošai izdomai un nākotnes produktu un pakalpojumu tēliem.”

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs