Rīgā 9°C
Sekojiet ziņām
ceturtdiena 15. novembris
Vārda dienas Leopolds, Unda, Undīne

Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

"Goodyear" kosmosā veiks riepu materiālu izpēti

Šī gada beigās Goodyear Tire & Rubber Company plāno testēt riepu sastāvdaļas kosmosā - Starptautiskās kosmosa stacijas ISS ASV Nacionālajā laboratorijā.

Kosmosa stacijas mikrogravitātes apstākļos Goodyear pētīs vieglo auto riepu ražošanā plaši izmantotā materiāla – silīcija – daļiņu veidošanos. Apkopojot pētījumā iegūto informāciju, Goodyear inženieri un zinātnieki varēs noteikt, vai nepieciešams apsvērt riepās izmantotā materiāla papildu izmeklējumu nepieciešamību.

“Goodyear vienmēr ir bijis pionieris ar kosmosu saistītu inovāciju jomā. Mēs pirmie un vienīgie nogādājām riepas uz Mēness, esam realizējuši vairākus projektus sadarbībā ar NASA un tagad plānojam īstenot šo projektu,” saka Goodyear globālās materiālzinātnes direktors Ēriks Mizners [Eric Mizner]. “Tas uzsver mūsu kaislību doties ne tikai uz dažādām pasaules malām, bet vēl tālāk, lai izstrādātu jaunas tehnoloģijas un revolucionārus izstrādājumus, kas sniedz reālu labumu riepu lietotājiem.”

Paziņojumu par šo projektu Goodyear izplatīja Sanfrancisko ikgadējās Starptautiskās Kosmosa staciju izpētes un attīstības konferences laikā.

Nesen veiktie akadēmiskie eksperimenti mikrogravitātes apstākļos apliecinājuši spēju radīt unikālas morfoloģijas, kas varētu liecināt par potenciālu iegūt augstākas veiktspējas izstrādājumus. Ja Goodyear izpētes gaitā ISS ASV Nacionālajā laboratorijā tiks veikti revolucionāri atklājumi, rezultātā varētu tikt rasti uzlabojumi degvielas ekonomijas un citu veiktspējas faktoru jomā.

Novērtējums kosmosā tiek veikts saskaņā ar vienošanos, kas noslēgta ar Kosmosa zinātnes attīstības centru (CASIS), NASA izveidotu organizāciju ISS ASV Nacionālās laboratorijas vadīšanai.

“ISS Nacionālā laboratorija uzņēmumiem un pētniekiem var piedāvāt iespēju novērtēt to produktu ražošanā izmantotos materiālus, izmantojot tādus paņēmienus, kādi līdz šim nav bijuši iespējami,” saka CASIS komerciālo inovāciju direktore Sintija Bauto [Cynthia Bouthot]. “Paziņojums, ka Goodyear veiks pētījumu kosmosa stacijā, vēl uzskatāmāk liecina, ka uzņēmumi savu produktu uzlabošanai izvēlas radošu pieeju, vienlaikus meklējot arī veidus, kā uzlabot mūsu planētas stāvokli.”

Lai uzzinātu vairāk par ISS ASV Nacionālās laboratorijas iespējām orbītā, tajā skaitā iepriekšējās pētījumu iniciatīvas un pieejamās iekārtas, apmeklējiet vietni www.spacestationresearch.com.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs