Rīgā 19°C
Sekojiet ziņām
trešdiena 15. jūlijs
Vārda dienas Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

LTAB: Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības OCTA jomu būtiski neietekmēs

  • Teksts: LTAB | Foto: publicitātes
  • |
  • Publicēts 2020. gada 17. februārī
  • 0 komentāri

Līdz ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, aktualizējies jautājums par transportlīdzekļu, kam OCTA iegādāta ES valstīs, iebraukšanu un polises derīgumu Apvienotajā Karalistē.

“Lai arī joprojām nav zināms scenārijs, pēc kāda notiks Lielbritānijas pilnīga aiziešana no Eiropas Savienības, pašreizējās prognozes liek domāt, ka būtiskas izmaiņas OCTA apdrošināšanu neskars,” informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Lielbritānija arī pēc izstāšanās no Eiropas Savienības, paliks Zaļās kartes sistēmā, tādēļ radikālas izmaiņas nav paredzamas. Šobrīd ir sniegta informācija, ka pēc 1.februāra, līdz pat pārejas perioda beigām 31.decembrī, Lielbritānijā, tāpat kā līdz šim, iebraukt varēs vienkārši ar OCTA standartlīgumu, kas ir derīgs visās Eiropas Ekonomikas zonas valstīs, un papildus nevajadzēs iegādāties Zaļo karti.

“Sarunas ar Lielbritāniju par galīgajiem izstāšanās noteikumiem turpinās, un lielākai skaidrībai par iespējamajām izmaiņām jābūt līdz gada beigām, ko sarunvedēji nosprauduši kā gala termiņu. Ir pamats uzskatīt, ka pārejas periodā līdz 31.decembrim nekādas izmaiņas ierastajā kārtībā nesekos,” skaidro J.Abāšins. Gadījumā, ja nākotnē tiks ieviesta robežkontrole uz Lielbritānijas robežas, tad pastāv iespēja, ka tiks piemērota arī apdrošināšanas esamības pārbaudes uz robežas. Tomēr šāda iespējamība ir maz ticama.

Līdzīgi kā ikviena Zaļās kartes sistēmas dalībvalsts, arī Lielbritānija apņēmusies ievērot šīs sistēmas mērķus - nodrošināt transportlīdzekļu īpašnieku aizsardzību ārvalstīs attiecībā uz trešajai personai CSNg nodarītajiem zaudējumiem, nodrošināt cietušo mantiskās intereses.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs