Rīgā 24°C
Sekojiet ziņām
trešdiena 12. maijs
Vārda dienas Ina, Ināra, Inārs, Valija

Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Ņikitam Lijcam spraiga cīņa un avārija pasaules čempionātā Formulā 4

  • Iveta Kaminska, foto: Massimo Ciuchi
  • |
  • Publicēts 2020. gada 29. septembrī
  • 0 komentāri

Septembra pēdējā nedēļas nogalē Viverones pilsētā Itālijā notika 2020.gadā pirmās un arī pēdējās Pasaules čempionāta F4 sacensības. Latvijas sportists Ņikita Lijcs, kurš ir pēdējo piecu gadu Pasaules vice čempions Formula 4 klasē, uz sacensībām devās uzreiz pēc dalības Pasaules čempionāta Formula 2 klasē Lietuvā.

Pirmie starti uz ūdens tika palaisti tikai pēc vairāku stundu aizkavēšanās, jo plosījās milzīga vētra. Brīvajos treniņos Lijcs atradās līdera pozīcijā, bet kvalifikācijas brauciena laikā ātrumlaivā atklājās problēmas degvielas sistemā. Tās ātri izdevās novērst, tomēr tika pazaudētas minūtes, un Lijcs no līdera vietas bija nokritis uz 5/6 pozīciju. Viena apļa laikā Latvijas sportists spēja atkal izcīnīt pirmo pozīciju un noturēja to līdz kvalifikācijas beigām. Diemžēl, pēc tehniskās komisijas apskates tika konstatēts, ka Lijca vadītajai ātrumlaivai ir nepietiekams svars, tāpēc viņa uzrādītais laiks tika anulēts, līdz ar to sacensībās starts tika ierādīts no pēdējās starta vietas. Tehniskajā pārbaudē atklājās, ka ir lielākas problēmas ar degvielas sistēmu. ''Labi, ka to pamanīja kvalifikācijas laikā, jo priekšā ir visa nakts, lai tehniskās problēmas novērstu'', Lijcs priecājās.

Nākamajā dienā, svētdienā, laiks joprojām bija ar brāzmainiem vējiem, tomēr sacensības tika turpinātas. Tā kā šajā čempionātā vērā ņēma četru braucienu kopvērtējumu un vietu sadalījumu noteica pēc trīs labākajiem laikiem, tad, startējot pat no visneizdevīgākās pēdējās pozīcijas, Lijcam joprojām bija iespēja izcīnīt čempiona titulu!

Pirmajā braucienā, 11 apļu laikā Latvijas sportistam izdevās sasniegt piekto pozīciju. Otrajā braucienā Lijcam galvenais uzdevums bija maksimāli pietuvoties līderpozīcijām, kurās atradās Pasaules klases piloti no Somijas, Anglijas un Lietuvas. Startējot no  piektās starta vietas, Lijcs iesaistījās aktīvā cīņā ar lietuviešu pilotu par ceturto vietu, un burtiski pāris apļus no finiša abu laivas sadūrās - Ņikita laiva avarēja, uzmetot gaisā kūleni. Sacensības tika pārtrauktas, Lijcam tika veikta medicīniskā izmeklēšana un konstatēja, ka pilots var turpināt sacensības. Līdz nākamajam startam bija jāveic ievērojami tehniskie uzlabojumi, jo laivai no gūtā trieciena bija pamatīgi bojājumi. Pateicoties nesavtīgam tehniķu darbam, stundas laikā laiva bija gatava doties uz starta.

Neilgi pirms trešā brauciena starta tika paziņots, ka sacensību ceturtais brauciens tiek atcelts, jo Viverones pašvaldība deva paziņojumu sacensību pārtraukšanai līdz plkst. 18:00. Tas nozīmēja, ka ceturtajam braucienam vairs nepietika laika un sportistu iegūtās vietas tika ņemtas pēc trīs braucienu kopvērtējuma.

Diemžēl ar šo valdības lēmumu Lijcam tika atņemta iespēja cīnīties par godalgotajām vietām, jo avārijas dēļ viņam tika ieskaitīti tikai divi braucieni. Līdz ar to Latvijas sportists kopvērtējumā ierindojās septītajā vietā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs