Rīgā 13°C
Sekojiet ziņām
piektdiena 24. maijs
Vārda dienas Ilvija, Marlēna, Ziedone

"Renault" Eiropā pārdevuši jau vairāk par 200 tūkstošiem elektrisko auto

 • Foto: publicitātes
 • |
 • Publicēts 2019. gada 1. martā
 • 0 komentāri

Renault elektrisko transportlīdzekļu pārdošanas apjomi Eiropā pārsnieguši 200 000 vienību atzīmi, turklāt rūpnīca sasniegusi simbolisku pagrieziena punktu Francijā, reģistrējot 100 000 transportlīdzekļu. Šis divkāršais sasniegums skaidri iezīmē Renault līderpozīciju Eiropas elektrisko transportlīdzekļu tirgū ar stabilu pārdošanas apjomu pieaugumu.

 • Renault elektrisko transportlīdzekļu pārdošanas apjomi Eiropā pārsniedz 200 000 vienību atzīmi, pateicoties automobiļu klāstam, kas tika laists klajā 2011. gadā.
 • Francijā, kas ir ceturtais lielākais pasaules tirgus, Renault reģistrējuši 100 000 elektriskos transportlīdzekļus.
 • Renault ir Eiropas vadošais elektroauto ražotājs jau ceturto gadu pēc kārtas.
 • ZOE un Kangoo Z.E. modeļi joprojām ir flagmaņi grupas elektrisko transportlīdzekļu uzvaras gājienā Eiropā.

Gandrīz katrs trešais Eiropā pārdotais elektriskais transportlīdzeklis ir Renault

Celmlauzis elektrisko transportlīdzekļu jomā, kas 2011. gadā laida klajā savu elektroauto klāstu, turpina būt līderis elektrisko transportlīdzekļu tirgū jau ceturto gadu pēc kārtas. Gandrīz katrs trešais elektroauto uz Eiropas ceļiem ir Renault. 2018. gadā Renault elektrisko transportlīdzekļu pārdošanas apjomi pieauga par 36%, un gada otrajā pusē šis pieaugums sasniedza + 62%. Francijā Renault pieder 56,8% no elektrisko (gan vieglo automobiļu, gan vieglo kravas automobiļu (VKA) transportlīdzekļu tirgus daļas.

“Šodien mēs ar lepnumu varam teikt, ka vairāk nekā 200 000 klientu Eiropā ir izvēlējušies Renault, lai padarītu braukšanu ar elektroauto par daļu no savas ikdienas! Un, protams, šie ir tikai pirmie soļi garajā ceļā, kas mums vēl priekšā. Mūsu skaidri nospraustais mērķis jau pēdējos 10 gadus ir padarīt elektrisko mobilitāti pieejamu ikvienam. Groupe Renault ir ambiciozi un vēlas, lai elektriskie transportlīdzekļi līdz 2022. gadam sastāda 10% no kopējā pārdošanas apjoma. Lai to sasniegtu, tiks ražoti astoņi elektriskie transportlīdzekļi, kas būs pamats visam modeļu klāstam,” stāsta Žils Normands, Renault grupas elektrisko transportlīdzekļu nodaļas vecākais viceprezidents.

Kāds ir šo panākumu iemesls? Pilnīgākais un daudzpusīgākais elektroauto klāsts, kas balstīts uz ZOE, Kangoo Z.E., Master Z.E. un Twizy modeļiem. Šis klāsts nepārtraukti saņem uzlabojumus, piemēram, jaudīgākus motorus, ātrāku uzlādi un lielāku ar vienu uzlādi veicamo attālumu. Klāsta pamatā ir divi vispārdotākie modeļi: pilsētas auto ZOE un Kangoo Z.E. furgons. ZOE joprojām diktē standartu tirgū ar 40 000 reģistrētiem automobiļiem, no kuriem 18 000 tika reģistrēti Francijā. Pēc sešiem panākumu pilniem gadiem šis modelis joprojām piesaista pircējus ar savu pievilcīgo dizainu un stabilu 300km attālumu, ko var veikt ar vienu uzlādi*. Pilnīgs un daudzpusējs klāsts

Kangoo Z.E. ir neapšaubāms 2018. gada līderis elektrisko VKA  tirdzniecībā Eiropā ar 51,5% tirgus daļu.

Francijā ražoti elektriskie transportlīdzekļi

2018. gada jūnijā Groupe Renault paziņoja par savu plānu investēt vairāk nekā miljardu eiro Francijā, kas šobrīd ir alianses elektrisko transportlīdzekļu ekselences centrs. Līdz 2022. gadam grupa plāno:

 • ieviest jaunu elektrisko platformu Douai rūpnīcā, lai izveidotu otru Renault elektrisko transportlīdzekļu ražotni;
 • divkāršot ZOE ražošanas jaudu un sākt jauna ZOE modeļa ražošanu vienīgajā ZOE ražotnē - Flins rūpnīcā;
 • trīskāršot elektromotoru ražošanas kapacitāti Cleon rūpnīcā un 2021. gadā prezentēt jaunas paaudzes elektromotoru;
 • investēt Maubeuge rūpnīcā, lai ražotu Kangoo saimes nākamās paaudzes modeļus, tajā skaitā elektrisko VKA Kangoo Z.E.

 ZOE un Kangoo Z.E. 2018. gada pārdošanas apjomi

 

 Eiropa

Francija

ZOE

 

39 448 vienības

 (18,2% no vieglo elektroauto tirgus)

18 011 vienības

(54,9% no vieglo elektroauto tirgus)

KANGOO Z.E.

 

8747 vienības

(40,9% no elektrisko VKA tirgus)

4176 vienības

(51,5% no elektrisko VKA tirgus)

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs