Rīgā 13°C
Sekojiet ziņām
piektdiena 24. maijs
Vārda dienas Ilvija, Marlēna, Ziedone

Uzņēmumā "Ford" rekordliels jauno patentu skaits

  • Teksts: Jana Garanča (“Inchcape Motors Latvia”)
  • |
  • Publicēts 2015. gada 29. decembrī
  • 0 komentāri

Uzņēmuma Ford darbinieki šogad ir radījuši tik daudz izgudrojumu, ka uzņēmums ir sasniedzis rekordlielu jauno patentu pieteikumu skaitu.

Ford novatori 2015.gadā ir iesnieguši gandrīz 6000 — par 36% vairāk nekā 2014.gadā — jaunu izgudrojumu pieteikumu, no kuriem daudzi ir saistīti ar transportlīdzekļu komunikāciju, pārnēsājamām ierīcēm, e-velosipēdiem, navigāciju, braukšanas informācijas platformām un citām tehnoloģijām.

Izgudrojumu vidū ir sistēmas, kas palīdz bezpilota transportlīdzekļiem uztvert citus transportlīdzekļus slikti pārredzamos krustojumos, kā arī tehnoloģijas, kas elektriskajiem transportlīdzekļiem palielina nobraucamo attālumu reālos braukšanas apstākļos. Vēl viens izgudrojums ir radīts speciāli velosipēdistiem un ļauj informēt citus velosipēdistus par šķēršļiem uz ceļa.

Ford viedās mobilitātes ietvaros rekordlielais 2015.gada izgudrojumu skaits ietver tehnoloģijas, kas nodrošina būtiskus uzlabojumus savienojamības, valkājamo ierīču, elektrifikācijas un drošības jomā. Piemēram, jauna sistēma velosipēdiem spēj uztvert velojoslas un brīdina velosipēdistus par novirzēm uz ceļiem. Vēl viena cita sistēma iesaka drošu transportlīdzekļa braukšanas ātrumu, ņemot vērā apkārtējo infrastruktūru, vidējo transportlīdzekļu ātrumu un GPS datus, savukārt jauna bremžu gaismas tehnoloģija uzlabo komunikāciju transportlīdzekļu starpā un bezpilota transportlīdzekļu un gājēju starpā.

Ford apņēmība inovāciju jomā ir apsveicama,” komentēja intelektuālā īpašuma uzņēmuma Ocean Tomo priekšsēdētājs un izpilddirektors Džeimss Malakovskis. “Spēcīgais Ford patentu portfelis ir padarījis uzņēmumu par neatņemamu Ocean Tomo 300®patentu indeksa sastāvdaļu jau piecus gadus.” Ocean Tomo patentu indeksu publicē katru gadu, un tajā ir ņemta vērā uzņēmuma intelektuālā īpašuma vērtība.

Par šo sasniegumu ir jāpateicas simtiem Ford darbinieku visā pasaulē. Pēdējo trīs gadu laikā Ford darbinieki Āzijas-Klusā okeāna reģionā ir palielinājuši izgudrojumu atklāšanas pieteikumu skaitu par vairāk nekā 140%, Ziemeļamerikā - par gandrīz 100%, bet Eiropā - par vairāk nekā 50%.

Nesen Ford paplašināja savu patentu portfeli, licencējot robotizēto testa braucienu tehnoloģiju, kas ietaupa laiku un neliek cilvēkiem, kuri testē automobiļus, veikt tik fiziski sarežģītus uzdevumus kā braukt pāri ietvju malām vai bedrēm, lai apliecinātu transportlīdzekļa izturību.

Nepārspēts līderis ekonomisku spēka piedziņas tehnoloģiju jomā

Pēdējo piecu gadu laikā Ford elektrifikācijas patentu skaits ir palielinājies par teju 200%. 2014. gadā Ford iesniedza vairāk nekā 400 patentu pieteikumu saistībā ar elektromobiļu tehnoloģijām.

Lai veicinātu nozares mēroga pētniecību un izstrādi, šogad uzņēmums konkurētspējīgiem autoražotājiem atklāja licencēšanai savu portfeli elektromobiļu tehnoloģijas jomā. Elektrifikācijas izgudrojumu jomā Ford ir vadošais autoražotājs.

Iepriekš patentētu tehnoloģiju vidū ir Ford EcoBoost® dzinēju klāsts, ar kuru klientiem tiek piedāvāta degvielas ekonomijas un jaudas kombinācija, kas atbilst visdažādāko autovadītāju vajadzībām. Ford ir 275 EcoBoost patenti ASV, un vēl 200 ir iesniegti izskatīšanai. Tāpat Ford pašlaik ir vairāk tiešās iesmidzināšanas sistēmas benzīna turbodzinēju — EcoBoost — tehnoloģiju patentu nekā jebkuram citam autoražotājam.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs