Rīgā 13°C
Sekojiet ziņām
piektdiena 24. maijs
Vārda dienas Ilvija, Marlēna, Ziedone

Video: Latvijā tiek prezentēts un pārdošanā nonāk jaunais "Audi R8"

  • Izmantotie resursi: www.kurbads.lv
  • |
  • Publicēts 2015. gada 10. decembrī
  • 0 komentāri

Automašīnu ražotāja "Audi" gaidītais jaunums - sportiskākais un jaudīgākais Ingolštades rūpnīcas produkts, jaunais "Audi R8" - šonedēļ prezentēts Latvijas klientiem un jau šobrīd ir pieejams tirdzniecībā "Moller Auto Rīga". Piedāvājam unikālu video ar šī sporta auto pirmajiem soļiem Latvijā - ierašanās un prezentācija.

Mazliet par jauno "Audi R8" - grūti pretoties tā valdzinājumam, ar to viegli dzīvot kopā un tas ir lielisks savos tiešajos pienākumos - braukšanas baudas nodrošināšanā. Tā īsumā var raksturot otrās paaudzes "Audi" superkāru, kas auto žurnālistu vērtējumā ir viens no ekskluzīvo auto segmenta visplašākā profila piemēriem. Tas ir auto, ar ko ikdienā doties uz darbu, bet nedēļas nogalē ar pilnu jaudu traukties pa sacīkšu trasi.

"Šis automobilis pārnes mūsu koncentrētās zināšanas par autosportu no sacīkšu trases uz ceļiem," saka "Audi" Tehniskās attīstības nodaļas valdes loceklis Ulrihs Hakenbergs. Audi vadība apgalvo, ka 50% jaunā "Audi R8" ir identiskas ar Lemānas sacīkšu seriāla bolīdu "R8 LMS". Darbs pie abiem spēkratiem "Audi" rūpnīcā notika paralēli.

Tā gan nav vienīgā saistība ar sacīkšu pasauli, jo R8 otrā paaudze ir veidota uz "Lamborghini Huracan" bāzes - tāds pats dzinējs, transmisija, stūres sistēma, elektroniskie palīgrežīmi un no karbona veidotā virsbūve. Gaitas atšķirību starp abiem nodrošina programmatūra, kas vācu meistardarbam ir mazliet vecmodīgāka un nedaudz mazāk aizraujoša pilotam. 

Runājot par dizaina atšķirībām no pirmās paaudzes modeļa, tikai īsti auto entuziasti spētu no 20 metru attāluma pamanīt izmaiņas 2016. gada R8. Mazliet robaināki stūri, asāka un agresīvāka priekšējā radiatiora reste. Auto īsti nav paviesojies pie stilista, bet vai vajag mainīt klasiskas un gaumīgas lietas?

Šoreiz "Audi" savus jaudīgākos spēkratus piedāvā tikai ar V10 dzinējiem. Ir pieejamas divas versijas. Nosacīti standarta versija ar 540 ZS lielu jaudu un "Plus" ar 610 ZS. Pastāvīga visu četru riteņu piedziņa ar mainīgu griezes momenta sadalījumu uz katru riteni dažādās braukšanas situācijās.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs