Rīgā 13°C
Sekojiet ziņām
piektdiena 24. maijs
Vārda dienas Ilvija, Marlēna, Ziedone

Volkswagen koncerns samazina kapitālieguldījumu apmēru

  • Anda Budlevska
  • |
  • Publicēts 2015. gada 24. novembrī
  • 0 komentāri

Volkswagen Group pielāgo savas Automobiļu nodaļas ieguldījumu aktivitātes pašreizējai situācijai. Mērķis nākamgad ir plānotos ieguldījumus īpašumā, ražotnēs, aprīkojumā, investīciju īpašumā un nemateriālajā īpašumā, izņemot kapitālieguldījumu izmaksas, ierobežot līdz 12 miljardiem EUR. Iepriekšējā plānošanas periodā paredzētā aptuvenā summa bija 13 miljardi EUR gadā.

„Mēs darbojamies nedrošā un svārstīgā laikā un reaģējam uz to,” Volfsburgā pēc uzņēmuma uzraudzības padomes regulārās tikšanās paziņoja Volkswagen AG valdes priekšsēdētājs Matiass Millers. „Mēs noteiksim stingras prioritātes visiem plānotajiem ieguldījumiem un izdevumiem. Ka jau ziņots, viss, kas nav pilnībā nepieciešams, tiks atcelts vai atlikts.”

Šajā kontekstā Millers paziņoja, ka nākamgad ir mērķis palielināt izdevumus alternatīvo piedziņas sistēmu izstrādē par aptuveni 100 miljoniem EUR. „Mēs nepieļausim kļūdu, taupot uz mūsu nākotni. Šā iemesla dēļ mēs plānojam turpināt palielināt izdevumus e-mobilitātes un digitalizācijas [risinājumu] izstrādē,” viņš sacīja. Galvenais uzsvars būs uz ātru elektriskās piedziņas sistēmu izstrādi Volkswagen Passenger Cars, Audi un Porsche zīmolam.

Lielākā daļa kapitālieguldījumu ir paredzēti jauniem produktiem, nepārtraukti īstenotajai modulārās būvniecības sistēmu ieviešanai un uzlabošanai, ka arī esošo ieguldījumu projektu pabeigšanai ar mērķi palielināt veiktspēju. Par piemēru var minēt jauno produktu, piemēram, jaunās paaudzes Golf un Audi Q5, laišanu klajā, jauno Crafter ražotni Polijā, kā arī avansa izdevumus par modulāro elektromobiļu būvniecības sistēmu MEB. Aptuveni puse kapitālieguldījumu tiks novirzīti 28 koncerna objektiem Vācijā.

Millers kā piemēru minēja arī pirmos projektus, kuros ieguldījumi tiek izdalīti lielākā apmērā vai samazināti. Piemēram, uz laiku tiek apturēta jaunā dizaina centra būvniecība Volfsburgā, kas ļaus ietaupīt aptuveni 100 miljonus EUR. Papildus tiks izskatīta arī krāsošanas ceha būvniecība Meksikā. Attiecībā uz modeļu klāstu tiek atlikta Phaeton pēcteča — pilnībā elektriskā modeļa — atklāšana. „Tuvākajās pāris nedēļās mēs pārskatīsim un, iespējams, atliksim arī citus izdevumus vai izdalīsim tos plašāk, neriskējot ar mūsu dzīvotspēju nākotnē,“ paskaidroja Millers. Viņš piebilda: „Kopā ar darbu padomes pārstāvjiem mēs darīsim visu, kas ir mūsu spēkos, lai nenāktos zaudēt darbiniekus.”

Kopuzņēmumi Ķīnā nav apvienoti, tāpēc informācija par tiem iepriekšminētajos rādītājos nav iekļauta. Šo uzņēmumu ieguldījumi saglabāsies iepriekšējā līmenī. Plānots, ka 2016. gadā tie būs aptuveni 4,4 miljardi EUR. Šie ieguldījumi tiks finansēti no kopuzņēmumu individuālajiem līdzekļiem.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs