Rīgā 9°C
Sekojiet ziņām
otrdiena 22. maijs
Vārda dienas Emīlija

Arī 2018. gadā Latvijas rallija sezona sāksies Alūksnē un Gulbenē

  • Juris Dargēvičs | Foto: Māris Stiprais, 4rati.lv
  • |
  • Publicēts 2017. gada 14. novembrī
  • 0 komentāri

“Rally Alūksne” rīkotāji šodien paziņoja, ka sacensības, kas ik gadu atklāj jauno rallija sezonu Latvijā, 2018. gadā notiks 19. un 20. janvārī. Tikmēr Igaunijas rallija čempionāta provizoriskajā kalendārā kā pirmais no posmiem iekļauts Latvijā notiekošais rallijs “Sarma”, kas nākamgad visticamāk risināsies 9. un 10. februārī.

Iepriekšējās sezonās šis bija Latvijas rallijsprinta čempionāta atklāšanas posms, bet šogad pirmo reizi tika iekļauts arī Latvijas rallija čempionāta kalendārā. Plānots, ka arī nākamgad šis būs Latvijas rallija un rallijsprinta čempionātu pirmais posms.

Uzvaru šī gada janvāra vidū notikušajās sacīkstēs izcīnīja soms Kalle Rovanpera (“Škoda Fabia R5”), otro vietu guva krievu pilots Nikolajs Grjazins (“Škoda Fabia R5”), bet trešo – igaunis Ranno Bundsens (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”). Savukārt visvairāk uzvaras “Rally Alūksne” izcīnījis pašmāju sportists Jānis Vorobjovs, kurš bija ātrākais 2011., 2012. un 2014. gadā, kad sacīkstes vēl noritēja tikai rallijsprinta statusā.

2018. gada 19. janvārī, piektdien paredzēta “Rally Alūksne” svinīgā atklāšana un nakts ātrumposmi, kamēr 20. janvārī, sestdien sekos atlikušie ātrumposmi dienas gaišajā laikā.

Līdzīgi kā Latvijā, arī Igaunijā nacionālā čempionāta kalendārs vēl ir izstrādes stadijā un pagaidām nav apstiprināts. Provizoriskajā kalendārā ir deviņi posmi, pirmais no tiem 9. un 10. februārī notiekošais rallijs “Sarma”. Ja tas tiks oficiāli apstiprināts, Gulbenes apkaimē notiekošās sacīkstes būs Latvijas rallija čempionāta otrais un Igaunijas rallija čempionāta pirmais posms.

Pēdējos divus gadus rallijā “Sarma” uzvarējis soms Kalle Rovanpera, kurš nākamgad plāno startēt pasaules rallija čempionāta WRC2 klasē. Jau iepriekš rallijs “Sarma” bijis iekļauts Igaunijas čempionāta kalendārā.

Šobrīd aizvien norit darbs pie sezonas nolikumu izstrādes, līdz ar to lielāka skaidrība būs pēc to apstiprināšanas.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs