Rīgā 13°C
Sekojiet ziņām
piektdiena 24. maijs
Vārda dienas Ilvija, Marlēna, Ziedone

Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Arnis Odiņš: "Brenguļu trase ir izcilā stāvoklī, ātrumi būs mežonīgi"

  • Teksts: Autocross.lv | Foto: Gints Grīnfogels, 4rati.lv
  • |
  • Publicēts 2019. gada 5. februārī
  • 0 komentāri

Sestdien pēcpusdienā tiks dots starts Brenguļu autotrases Nakts krosam – autokrosa un folkreisa sacīkste, kas norisinās tumšajā laikā, prožektoru gaismā. Sacīkste, kas šogad notiks trešo reizi pēc kārtas, jau kļuvusi par vienu no kolorītākajām cīņām krosa gadā.

Viens no sacensību rīkotājiem Arnis Odiņš ziņo: "Brenguļu autotrases komanda ir izdarījusi un joprojām dara visu, lai pasākums būtu baudāms gan skatītājiem, gan sportistiem. Sniegs Brenguļos ir ļoti daudz, bet uzsaldētais ledus neatkāpjas – segumam jābūt izcilam. Ceram, ka trases apgaismojums šogad izdosies vēl gaišāks, lai braucēju justos pilnībā komfortabli, atrodoties gan cīņā, gan dalībnieku parkā. Jau šobrīd prieks par dalībnieku atsaucību. Pateicoties noturīgajai ziemai, arī sportisti ir noticējuši ziemas kausam un braucēju skaits ar katru dienu kļūst arvien lielāks. Jau šobrīd “skudriņas skrien”, iztēlojoties krosa klasi ar radžu riepām, ātrumi būs mežonīgi."

Atjaunotā nakts ziemas autokrosa sacīkste Brenguļu autotrasē 2017. gadā sarūpēja izcilu finālu, kad līdz pēdējiem metriem par uzvaru cīnījās Jānis Veģeris un Roberts Vītols. Toreiz sensacionālu uzvaru guva gados jaunais Roberts. Pērn krosa klasē uzvaru sasniedza Jānis Kozlovskis.

Folkreisa cīņās 2017. gadā aizraujošā finālā uzvaru guva Emīls Baltaiskalns, kurš finālā iekļuva tikai ar pusfināla palīdzību. Pērn folkreisā uzvarēja Viesturs Plētiens.

Nedēļas nogalē Brenguļos notiekošajam Nakts krosam turpina pieteikties arvien jauni dalībnieki. Autokrosa klasē ievērojami papildinājumi favorītu galā, bet folkreisā pulcējas igauņu braucēji.

Autokrosā par skaļāko pieteikumu parūpējies Open 2500 klases pērnā gada čempions Jānis Kozlovskis. Lai gan viņš rudenī formāli atvadījās no lielā sporta, viņš jau tad atzīmēja, ka atsevišķas kausa izcīņas sacensības un daži citi pasākumi varētu būt viņa plānos. Šis ir tas gadījums.

Krosam pieteicies arī pirmajā posmā Vecpilī spēcīgais, taču finālā nefinišējušais Viesturs Plētiens. Uz starta arī spēkos līdzīgais, pērn krosā daudzsološi debitējušais Māris Mardoks. Sarakstos arī Krosa komisijas kausa medaļnieks Arno Upenieks.

Folkreisā papildinājumi favorītu kontekstā – cīņai pēc ilgāka pārtraukuma gatavojas Miks Gabrāns. Pieteicies arī spēcīgais debitants Toms Edušs, kuram pēc Vecpils posma bija secinājumi, ka laime ziemas cīņās meklējama riepās – pirmajā posmā izvēlētais komplekts nebija veiksmīgs. Sarakstos arī debitants Ralfs Šantars, kurš līdzi nesīs arī jaunu komandu Folkreisā – Juglas Autocentrs.

Sarakstā jau trešais igaunis – kaimiņi ar sacensību rīkotāja Arņa Odiņa palīdzību īrē mūsu sportistu mašīnas, lai varētu piedzīvot neaizmirstamas sacensības. Startam gatavojas Latvijas rallijkrosā zināmais Svens Orass. Viņš startēs ar Jāņa Kļavas Opel Astra automašīnu.

Papildinājums arī Lada RX klasē – pieteicies Renārs Kārkliņš.

Dalībnieku saraksts >>

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs