Rīgā 22°C
Sekojiet ziņām
otrdiena 20. augusts
Vārda dienas Bernhards, Boriss

Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Baltkrievu "MAZ" Marokas rallijreidā izmēģinās jauno Dakaras rallija auto

  • Teksts: Juris Dargēvičs | Foto: MAZ
  • |
  • Publicēts 2019. gada 12. aprīlī
  • 0 komentāri

Baltkrievu rūpnīcas "MAZ" komanda ar divām ekipāžām gatavojas startēt "Morocco Desert Challenge" rallijreidā, kur kaujas apstākļos izmēģinās savu jauno sacīkšu automobili. Ja tas izrādīsies gana labs, jau nākamā gada janvārī tādus redzēsim Dakaras rallijā.

"Morocco Desert Challenge" organizatori šīs sacensības dēvē par otro lielāko rallijreidu pasaulē. Tās norisināsies no 12. līdz 20. aprīlim, sportistiem veicot astoņus posmus, kuru kopējā distance sastādīs 2741 kilometru. Maršrutā būs jābrauc pa smiltīm, kāpām un izkaltušu upju gultnēm, tādēļ šīs sacīkstes būs laba iespēja uzsākt gatavošanos 2020. gada Dakaras rallijam.

Tieši to gatavojas darīt "MAZ-SPORTauto" rūpnīcas komanda, kas uz Maroku dosies divu ekipāžu sastāvā, lai gan tikai Sergejs Vjazovičs startēs ar jauno mašīnu, kuras atšķirības labi saskatāmas arī vizuāli. "Kapotņiks", kā to motora pārsega dēļ iesaukuši paši baltkrievi, apgādāts ar amerikāņu "Caterpillar C-13" sešu cilindru turbodīzeļa dzinēju, ko uzlabojusi Čehijas "Buggyra Racing". Auto spējīgs attīstīt 960 zirgspēkus

Otrs "MAZ" automobilis, kas tiks vests pie starta līnijas, šogad jau bija redzams Dakaras rallijā. Vjazovičs ar tādu tehniku ieguva sesto vietu smago auto ieskaitē Peru notikušajās sacensībās, kamēr Aleksandrs Vasiļevskis - astoto. Marokā šādu mašīnu pilotēs Aleksejs Višņevskis.

Ar jauno "MAZ" iepriekš aizvadīti testi Astrahaņā, pēc kuriem secināts, ka vairākām detaļām jāuzlabo izturība. Šīs jaunajam auto būs pirmās sacensības. Smago auto kategorijā cīnīsies 35 ekipāžas.

"Morocco Desert Challenge" šogad var lepoties ar to, ka tajās startēs par vairāk nekā uz pusi lielāks dalībnieku skaits nekā pirms gada. Uz starta stāsies arī 110 apvidus auto un bagiji, 61 SSV agregāts, kā arī 70 motocikli un kvadricikli. Marokas rallijreids norisināsies 11. reizi.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs