Rīgā 6°C
Sekojiet ziņām
piektdiena 6. decembris
Vārda dienas Niklāvs, Nikolajs, Niks

Calko ar "Radical" mēģinās uzvarēt 1000 km sacīkstēs Palangā

  • Juris Dargēvičs
  • |
  • Publicēts 2014. gada 3. jūlijā
  • 0 komentāri

Latvijas vadošais autošosejas sacīkšu braucējs Konstantīns Calko ar "Radical" automobili šomēnes piedalīsies Palangas 1000 kilometru sacensībās.

"Šajās sacensībās esmu piedalījies jau trīs reizes," portālam "autoeuro.lv" stāsta Calko. "Pirmā bija visveiksmīgākā, jo finišējām otrajā vietā kopvērtējumā, neskatoties uz to, ka mašīna bija viena no lēnākajām. Nākamajā reizē, ja pareizi atceros, finišējām ceturtajā vietā absolūtajā ieskaitē un otrajā X1 prototipu klasē. Trešajā reizē nefinišējām. Sanāk, ka šādās sacīkstēs esmu jau pieredzējis vilks, lai gan man ir tikai 20 gadi."

Sacīkstes Palangā notiks 16. jūlijā un jau šobrīd dalībnieku sarakstā atrodamas vairāk nekā 40 automašīnas. Starp pazīstamākajiem pilotiem, kas gatavojas startēt, jāmin zināmie rallisti Ramūns Čapakausks, Deivids Jociuss un Vitauts Šveds, kuri pilotēs "Aquila CR1" prototipu, talantīgais kartingists Sims Juodviršis un bijušais Formula 2 uzvarētājs Kazimirs Vasiļausks, kuri finišā centīsies nogādāt BMW M3 GTR. Tāpat starta sarakstā atrodams Dakaras rallija dalībnieks Benedikts Vanags ar "Porsche 911 GT3 Cup", kurš Palangā uzvarēja pirms gada. Neskaitot Calko, no Latvijas pārstāvjiem startēt gatavojas Artjoms Kočlamazašvili, Agris Petrovskis un Elvis Turāns, kuru rīcībā būs BMW E90.

"Patiesībā Palangas 1000 km sacīkstes ir interesantākais notikums Baltijas autosportā, slavens ar koncertiem un super organizāciju," atzīst Calko. "Parasti sacīkstes notiek pēc plāna - treniņi, kvalifikācija un tad gonka, bet Palangā ir interesantāk, jo jau pirms treniņiem komandas var pacīnīties par balvu mini dragreisā. Katrai komandai parādē, kas notiks Palangas centrā, jāstartē šajā mini dragreisā. Tas ir interesants pasākums arī līdzjutējiem. Pēc tam notiks treniņi, nākošajā dienā atkal treniņbraucieni, pēc tam kvalifikācija un sestdien startē gonka. Vēl neviena ekipāža distanci nav veikusi ātrāk par astoņām stundām, jo ir viena lieta, kas ik gadu liedz to izdarīt - lietus. Katru gadu sacensību vidū, kā pēc plāna, uznāk lietus. Tā jau kļuvusi par tradīciju!"

Calko uz starta izies "Speed Factory Racing" komandas sastāvā, bet viņa līdzbraucēji būs Latvijā maz pazīstami piloti no Lietuvas un Krievijas. Trijotne startēs ar "Radical SR8" automobili, pārstāvot X1 klasi.

"Startēsim ar manu pērnā gada radikālu, kas ir mazliet pārtaisīts šāda tipa sacīkstēm. Auto būs mazliet smagāks nekā parasti un organizatori arī noteica, lai samazinām bākas tilpumu. Es gan to nesaprotu, jo tā būs laba iespēja uzvarēt "Porsche" automobiļiem un prototipiem, kam ir 120 litru bākas. Tomēr mēs mēģināsim izdarīt saplānoto un uzvarēt šajās sacensībās. Mums būs stabila un ļoti ātra mašīna. Uz starta izies lietuviešu pilots Mindaugs Neliubšis un krievs Rustams Akinijazovs. Par lietuvieti zinu, ka viņam ir laba pieredze, turklāt viņš ir iepriekš Eiropā ir kļuvis par "Radical" čempionu. Par krievu braucēju informācijas man ir maz, bet zinu, ka viņš ir ātrs un labs pilots."

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs