Rīgā 8°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 24. septembris
Vārda dienas Agris, Agrita

Calko pārstāvētā "ARC Bratislava" ALMS posmā Japānā izcīna ceturto vietu

  • Juris Dargēvičs | Foto: Asian Le Mans Series
  • |
  • Publicēts 2017. gada 4. decembrī
  • 0 komentāri

Konstantīna Calko pārstāvētā "ARC Bratislava" komanda svētdien "Asian Le Mans Series" (ALMS) čempionāta otrajā posmā, kas norisinājās Japānā, Fudži trasē, izcīnījusi ceturto vietu, līdz ar to sezonas kopvērtējumā pirms atlikušajām divām sacīkstēm iekārtojoties trešajā pozīcijā LMP2 klasē.

Kvalifikācijā pie "Ligier-Nissan" prototipa stūres sēdās komandas pilots Riks Breukerss, sasniedzot sesto rezultātu. Viņš arī bija tas, kurš Fudži četru stundu sacīkstēs veica startu un pirmo sacensību daļu. Holandietim padevās labs sniegums, tika aizvadīta sasprinta cīņa un veiktas apdzīšanas, kā rezultātā viņš ar dzelteno "ARC Bratislava" mašīnu spēja pacelties līdz līdz pat otrajai pozīcijai, pēc pitstopa gan atkrītot uz trešo vietu.

Nākamais mašīnā sēdās komandas īpašnieks Miro Konopka, taču viņs sniegums bija par sešām, septiņām sekundēm aplī sliktāks, līdz ar to arī tika zaudētas vairākas pozīcijas. Kā pēdējais prototipā kāpa latviešu autosportists Konstantīns Calko, spējot pabraukt krietni ātrāk un aizcīnoties līdz ceturtajai vietai finišā.

"Šodien tas mūsu komandai bija maksimums, ko varējām izdarīt," atzīst Calko. "Kaut kādu iemeslu dēļ neizdevās atrast ātrumu, jo bija problēmas ar mašīnas uzstādījumiem. Pirms sacīkstēm ar mašīnu pēdējo reizi braucu otrajā treniņā, bet kvalifikācijā startēja Riks. Iespējams, viņš paprasīja pārregulēt mašīnu tā, lai viņam būtu komfortablāk, taču beigās sanāca tā, ka īsti labi nebija nevienam, tāpēc sacensību laikā zaudējām laiku."

Uzvaru Fudži trasē guva "Jackie Chan DC Racing" komanda, kuras sastāvā startēja Stefans Rikelmi, slavenā F1 inženiera Adriana Ņūvija dēls Harisons un Tomass Lorēns. Aptuveni minūti viņiem zaudēja "Team BBT" vienība, kuras galvenais šī panākuma kaldinātājs bija Pipo Derani, bet sastāvā startēja arī Entonijs Hu Liu un Davide Riko. Divus apļus uzvarētājiem zaudēja un trešo vietu guva "Jackie Chan DC Racing" mašīna ar Deividu Čengu un Džezmenu Džāfaru pie stūres, kamēr "ARC Bratislava" trijotne no uzvarētājiem atpalika četrus apļus.

Pēc posmiem Ķīnā un Japānā "ARC Bratislava" ierindojas trešajā vietā kopvērtējumā LMP2 klasē. Līdz sezonas beigām atlikušas sacensības Taizemē un Malaizijā, kas notiks nākamgad.

"Ceru, ka jaunajā gadā Taizemē, kur sacensības notiks nevis četras, bet jau sešas stundas, varēsim pacīnīties par augstāku vietu," komentē Calko. "Rikam tajā pašā nedēļā plānotas citas sacīkstes, tādēļ viņa vietā mums būs cits pilots, kurš iepriekš startējis "IndyCar" čempionātā."

Sacensību rezultāti

Fudži sacensību pilni rezultāti >>

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs