Rīgā 6°C
Sekojiet ziņām
otrdiena 13. novembris
Vārda dienas Eižens, Jevgēņija, Jevgēņijs

Jānis Baumanis: "Esmu diezgan apmierināts - piektā vieta, uzreiz aiz rūpnīcu komandām"

“Circuit of the Americas” trasē, Ostinā, ASV noslēdzies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta desmitais posms. Pateicoties lieliskam komandas darbam un Jāņa sniegumam trasē otrajā sacensību dienā, Baumanis izcīnīja vietu pusfinālā, kur lieliskā kompānijā ar spēcīgākajiem fabriku komandu braucējiem finišēja piektais.

Labi rezultāti otrajā dienā ļauj iekļūt pusfinālā

Trešajā kvalifikācijas kārtā Jānim izdevās labs starts, pēc kura viņš uzreiz devās džokeraplī. Turpmākajos apļos Jānis turpināja turēt stabilu tempu, kas ļāva apsteigt arī priekšā esošo Antonu Marklundu brīdī, kad zviedrs veica savu džokerapli. Sacīkstes beigās Jānim otrā vieta, piekāpjoties vienīgi autosporta leģendai Sebastianam Lēbam no “Peugeot” rūpnīcas komandas, kamēr kvalifikācijas koplaikā septītais rezultāts.

Noslēdzošajā kvalifikācijas kārtā Latvijas sportists pēc starta palika pamattrasē, nedaudz iesprūstot aiz Lēba komandas biedra Kevina Hansena. Nākamajos apļos Hansens brauca labā tempā, kuram Jānis spēja turēt līdzi. Jānis džokerī devās pēdējā aplī, pēc tā pazaudējot vietu “Audi EKS” komandas pilotam Andreasam Bakerūdam, tomēr uzrādītais laiks bija pietiekami konkurētspējīgs – 9. vieta ceturtajā kvalifikācijā un 11. rezultāts kopvērtējumā pēc četrām kvalifikācijām.

Jānis startēja pirmajā pusfināla braucienā kopā ar abiem “Volkswagen” rūpnīcas braucējiem Peteru Solbergu un Johanu Kristofersonu, brāļiem Timiju un Kevinu Hansenu, kā arī “GCK Renault” pārstāvi Gerlēnu Šišerī. Startējot no pēdējās rindas tika pieņemts lēmums uzreiz doties džokeraplī, kurā gan devās vēl trīs konkurenti. Jānis palika mašīnu vilcieniņa aizmugurē, trasē, kurā apdzīt ir ļoti sarežģīti. Sacīkstes gaitā rūpnīcu braucēji bija ātrāki, tomēr pēdējā aplī uz tramplīna Jānim izdevās veikt skaistu apdzīšanas manevru, apdzenot Šišerī, kas ļāva ASV posmu noslēgt ar 5. vietu pusfinālā.

“Esmu apmierināts ar to, ko paveica komanda”

Jānis Baumanis: “Piektā vieta, uzreiz aiz rūpnīcu komandām. Esmu diezgan apmierināts ar to, ko paveica komanda. Pusfinālā beidzot izdevās apli izbraukt arī zem 35 sekundēm, uz ko tiecāmies visu nedēļas nogali. Sākām pie tā strādāt jau piektdien un sestdien, daudz eksperimentējām ar regulējumiem pirmajās divās kvalifikācijās un tagad pamazām tas sāk dot rezultātu. Ļoti ceru turpināt iesākto arī atlikušajā sezonas daļā. Tagad divas nedēļas gatavoties Vācijai. Paldies visiem, kas juta līdzi un skatījās pie TV ekrāniem!”

Uzvaru finālā guva Kristofersons, kurš līdz ar to nodrošinājis šī gada titulu. Uz pjedestāla Ostinā kāpa arī Solbergs un Bakerūds.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs