Rīgā 5°C
Sekojiet ziņām
svētdiena 8. decembris
Vārda dienas Gunārs, Gunis, Vladimirs

Jaunais GP2 čempions Palmers sola jau nākošgad startēt Formulā 1

  • Juris Dargēvičs | Foto: dams.fr
  • |
  • Publicēts 2014. gada 16. oktobrī
  • 0 komentāri

Par 2014. gada GP2 čempionu kļuvušais Džoljons Palmers nešaubās, ka jau nākamajā sezonā startēs Formulā 1.

Par čempionu 23 gadus vecais britu sportists tika kronēts vienu posmu pirms sezonas beigām. Krievijā, kur GP2 sacīkstes notika pirmo reizi, Palmers uzvarēja pirmajā braucienā, tādā veidā garantējot pietiekami lielu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem, lai neviens viņu šogad vairs nevarētu pārspēt.

Aizvadītajos desmit posmos DAMS komandā braucošajam Palmeram izdevies uzvarēt četrās sacīkstēs, kā arī izcīnīt četras otrās un trīs trešās vietas. Pilnīgi visās divdesmit sacensībās viņš spējis finišēt labāko desmitniekā.

Jūlijā kādā intervijā britu laikrakstam "Daily Express" viņš izteicās, ka titula vārdā darīs visu iespējamo - strādās, cik vien iespējams, ievēros striktu diētu, kā arī atteiksies no sociālās dzīves, tostarp neveidos attiecības.

Džoljons ir kādreizējā F1 pilota Džonatana Palmera dēls. Lai gan šobrīd viņš ir tik tikko kronēts par GP2 čempionu, Palmeram junioram jau ir lielas ambīcijas attiecībā uz savu nākotni.

"Mana pirmā prioritāte bija uzvarēt GP2 čempionātā," intervijā britu izdevumam "Autosport" stāsta Palmers. "Es vienmēr esmu bijis pārliecināts, ka būšu Formulā 1, ja iegūšu GP2 titulu. Tagad to esmu dabūjis un par savu nākotni esmu pārliecināts. Nesaku, ka tas būs viegli, taču šis tituls ļoti palīdzēs. Tagad ir jāpagaida dažas nedēļas un tad redzēsim, kas notiks. Esmu pilnībā gatavs debijai F1 un esmu drošs, ka to piedzīvošu."

Palmers ir desmitais GP2 čempions, kopš sacensības tiek rīkotas ar šādu nosaukumu (pirms 2005. gada tas bija F3000 čempionāts). Pirms viņa par GP2 čempioniem kļuvuši Fabio Leimers (2013), Davide Valseki (2012), Romēns Grožāns (2011), Pastors Maldonado (2010), Niko Hilkenbergs (2009), Džordžio Pantano (2008), Timo Gloks (2007), Luiss Hamiltons (2006) un Niko Rosbergs (2005). No visiem šiem braucējiem tikai iepriekšējo divu sezonu čempioni Leimers un Valseki vēl nav aizkļuvuši līdz F1 čempionātam.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs