Rīgā 5°C
Sekojiet ziņām
sestdiena 7. decembris
Vārda dienas Anta, Antonija, Dzirkstīte

LAF izvirza Beati Klipu dalībai FIA "Young Driver Excellence Academy" konkursā

  • Laf.lv | Foto: B.Klipas pers.arhīvs
  • |
  • Publicēts 2014. gada 16. oktobrī
  • 0 komentāri

Latvijas Automobiļu federācija (LAF) izvirzījusi Beati Klipu dalībai Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) rīkotajā jauno braucēju atlases konkursā "Young Driver Excellence Academy". Autosportiste oktobra beigās dosies uz Nīderlandi piedalīties treniņu un atlases pasākumā.

FIA Akadēmija ir paredzēta sportistiem vecumā līdz 23 gadiem, kuri atrodas savas autosportista karjeras sākuma punktā un, kurus attiecīgā nacionālā sporta federācija – šajā gadījumā LAF – atzīst par daudzsološiem sportistiem nākotnē. Lai arī galvenā vadlīnija Akadēmijas darbā ir sportista sasniegumi un fiziskā sagatavotība, FIA Institūts, kas pārrauga FIA Akadēmiju, vēlas veidot jaunos autosportistus arī kā drošas braukšanas vēstnešus sabiedrībā.

Beate Klipa, kura autosportā debitēja 2012. gadā folkreisā un Latvijas autokrosa čempionātā, šogad izcīnīja Latvijas un Baltijas autokrosa čempiones titulus B600 bagiju klasē. Šī ir pirmā reize Latvijas autokrosa vēsturē, kad sieviešu kārtas pārstāve sasniegusi nacionālo čempiona titulu. Šogad tiek izmēģināts kartings un citi motoru sporta veidi. Klipa arī aktīvi piedalījusies dažādās ārpus sacensību aktivitātēs – pretendējusi uz iekļūšanu OKartes Autosporta Akadēmijas labāko pulkā, cīnījusies par LMT Autosporta Akadēmijas balvu, bet šogad azartiski darbojas arī LAF Junioru Akadēmijas rindās.

LAF apsvēra arī citas jauno sportistu kandidatūras darbam FIA "Young Driver Excellence Academy 2014/15". Sākotnējo nomināciju saņēma viens no pēdējo gadu talantīgākajiem Latvijas autošosejas braucējiem Konstantīns Calko. Taču sportists nevar apmeklēt FIA Akadēmijas aktivitātes, jo tās sakrīt ar "Radical" čempionāta sacensībām.

Tikmēr Beate Klipa pauda neviltotu gandarījumu par šo iespēju, un jau sākusi gatavošanos dalībai FIA Akadēmijā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs