Laipnieks no 12. vietas izcīna dramatisku trešo uzvaru "Openkart" sezonā

• Teksts un foto: Openkart.lv
  • |
  • Publicēts 2019. gada 3. jūlijā
  • 0 komentāri

Ar Andreja Laipnieka trešo uzvaru šosezon pirmdien, 1. jūlijā noslēdzās "Openkart" čempionāta astotais posms, kas šoreiz notika sporta kompleksa "333" lielajā trasē.

Kvalifikācijā izcīnījis vien 12. pozīciju, Andrejs ar elkoņiem aizlauzās līdz uzvarai B finālā, bet pēc tam finālā, startējis no devītās pozīcijas un pirmā apļa sadrusmē atkritis uz pēdējo vietu, spēja aizcīnīties līdz līderim Krišam Jaunzemim un, aizejot pēdējā aplī, arī viņu apsteigt, lai tik neveiksmīgi iesākušos posmu pabeigtu ar uzvaru. Otrā vieta Krišam, kurš uzvarēja kvalifikācijā un startēja no "pole position", savukārt trešo vietu ieņēma Kaspars Ritums, kas, kopš ieviesta 90+ ieskaite, ir pirmā reize, kad šīs ieskaites braucējs izcīna vietu uz pjedestāla.

Uzreiz aiz pjedestāla palika Rūdolfs Šmits, bet piekto vietu pēc Jānim Čudovam piespriestā soda, ieņēma Dāvis Zalmans, kurš startēja no otrās pozīcijas. Čudovs sestais. Aiz viņiem ierindojās Oļegs Moskals, Edgars Sproģis, iepriekšējā posma uzvarētājs Normunds Skreija, kā arī labākā no debitantiem - Luīze Cera, kurai ļoti augsta trešā vieta kvalifikācijā. Izaicinājuma kausā uzvara Dāvim, aiz viņa Oļegs, bet Luīze trešā. Luīze, kā jau minējām, labākā no debitantiem, otrais šoreiz Didzis Grāvītis, bet trešā vieta Arnim Namniekam, kurš arvien biežāk viesojas uz debitantu pjedestāla. 90+ ieskaitē, protams, kārtējais panākums Ritumam, otraiz Zintis Grandbergs, bet trešais Emīls Bērziņš. Komandām ļoti pārliecinoša uzvara "Movers.lv" (Laipnieks, Ritums, Zalmans), otrie divu vīru sastāvā (Jaunzemis, Harijs Cīrulis) "Baltie Veterāni", kuriem šoreiz nevarēja palīdzēt Kristaps Grīnieks, bet, ar tieši tikpat punktiem, trešie "3Pera" (Šmits, Čudovs, Sproģis).