Rīgā 13°C
Sekojiet ziņām
piektdiena 24. maijs
Vārda dienas Ilvija, Marlēna, Ziedone

Latvieši pēc 20 gadiem Pasaules sniega festivālā Šveicē

  • Iveta Kaminska
  • |
  • Publicēts 2019. gada 1. februārī
  • 0 komentāri

No 21. - 26. janvārim Šveicē, kurorta pilsētiņā Grindelvaldē jau 37-to reizi notika Pasaules sniega festivāls.

Dalību piedalīties festivālā ieguva desmit komandas no deviņām pasaules valstīm, kuras tika atlasītas pēc iepriekš iesūtītajām skicēm:

Latvija, ASV (2 komandas), Dienvidkoreja, Itālija, Lielbritānija, Nīderlande, Spānija, Šveice, Zviedrija. Katrā komandā drīkstēja būt ne vairāk kā 4 dalībnieki. 

 Pēc 20 gadu pārtraukuma, otro reizi uz festivālu Šveicē devās skulptors,  Cēsu 2.vakara (maiņu) vidusskolas vizuālās mākslas pasniedzējs Zigmunds Vilnis, ar kuru kopā Latvijas komandā startēja cēsinieks Ģirts Gaiķis, kā arī Ilze Ieva Vilne un Edmunds Krūms (abi no Grobiņas).

2019 .gada Pasaules sniega festivāla tēma bija "Sapņi". Pirms komandas ķērās pie darba, vispirms tika izlozēti sniega kluči - izmērā 3,5 x 3,5 x 3,5 metri, un tas nozīmēja, ka arī konkrētas vietas pilsētas laukumā. Atvēlētais laiks skulptūru veidošanai bija no pirmdienas rīta plkst. 8:00 līdz piektdienas pusdienas laikam - plkst. 12:00. 

 Pēc cēsinieka skulptora Zigmunda Vilņa izstrādātās skices Latvijas komanda veidoja darbu "Sapņi piepildās". "Tas ir vizuāls priekšstats par sapni, kas visiem cilvēkiem ir - lai nodrošinātu harmoniju savā dzīvē. Lai gan daudzi cilvēki sapņo par naudu un slavu, ģimene ir mugurkauls visam, ko mēs darām. Neviena materiāla lieta to nevar aizstāt un nodrošināt līdzsvaru mūsu dzīvē. Ģimene pati par sevi var būt sapnis, ģimene atbalsta katru savu locekli, lai sasniegtu savus sapņus. Pat tad, kad viss izzūd, tā palīdz atgūt un turpināt sapņu sasniegšanu," savu ideju skaidro Zigmunds Vilnis.

 Pēc paveikta darba, piektienas vakarā katra skulptūra tika speciāli izgaismota. Organizatori pateicās katrai komandai par dalību festivālā, izsniedzot speciāli sagatavotus sertifikātus, un bija ļoti apmierināti ar rezultātu.

Pēc organizatoru prognozēm, pateicoties vietas izvēlei un Šveices laika apstākļiem, šīs skulptūras varētu saglabāties līdz pat aprīlim.

Latvijas komanda saka lielu paldies saviem atbalstītājiem, privātpersonām no Cēsīm un Ventspils un firmai SIA “4forest”. 

Informācijai: Neliels sižets par dalību festivālā būs skatāms televīzijā:

raidījumā “Atspēriens izaugsmei” (LNT) svētdien, 03.02.2019. plkst. 10:30, kā arī

raidījumā "Skats rītdienā" (Re:TV) sestdien, 02.02.2019. plkst. 9:30, otrdien, 05.02.2019. plkst. 17:00

un portālā www.skaties.lv raidījumā “Atspēriens izaugsmei”.

Jāpiebilst, ka šobrīd skulptors Zigmunds Vilnis ir atgriezies savā dzimtajā pilsētā Cēsīs un jau ķēries pie nākošās sniega skulpturas izveides – šoreiz kopā ar Cēsu 2.vakara (maiņu) vidusskolas audzēkņiem, kuri ir ieinteresēti apgūt profesionālu sniega skulptūru veidošanas prasmes. 

Citu valstu skulptūras:

 

 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs