Rīgā 11°C
Sekojiet ziņām
svētdiena 23. septembris
Vārda dienas Vanda, Veneranda, Venija

LRČ ieskaitē esošajā "Rally Estonia" startēs trīs WRC rūpnīcas komandas

"Shell Helix Rally Estonia", kas notiks no 13. līdz 15. jūlijam, varēs redzēt aizraujošu cīņu starp augstas klases pasaules rallija čempionāta braucējiem. Startam jau pieteikušies Heidens Padons ("Hyundai"), Kreigs Brīns ("Citroen"), kā arī igaunis Ots Tanaks ("Toyota"). Šī vienlaikus ir pirmā reize, kad "Toyota Yaris WRC" startē sacensībās ārpus autorallija WRC sērijas.

Tanaka pievienošanās "Shell Helix Rally Estonia" dalībnieku sarakstam nozīmē to, ka rallijā no četrām rūpnīcu komandām, kas piedalās autorallija WRC sērijā, būs pārstāvētas trīs. Tas nodrošina augsta līmeņa konkurenci sacensībās un vienlaikus ir zīme par uzticēšanos rallija organizētājiem. 

Ots Tanaks: "Braukt pa Igaunijas ceļiem vienmēr ir bijis patīkami un man ir prieks, ka varam šoreiz ierasties šeit ar savu komandu un "Toyota Yaris WRC" mašīnu. Dalība "Shell Helix Rally Estonia" sniedz mums iespēju atvest igauņiem uz mājām WRC sēriju un izskatās, ka šogad būs ļoti spēcīgs braucēju sastāvs. Dalība šādās sacīkstēs Toyota komandai dod iespēju vākt informāciju sacensību apstākļos. Rallijā "Shell Helix Rally Estonia" mūsu galvenais mērķis ir pirmkārt atgūt ātrā brauciena sajūtu pēc kalnainajiem etapiem, bet, protams, mēs vēlamies beigt ralliju mājās uz pjedestāla augstākā pakāpiena un piedāvāt saviem faniem iespēju redzēt pašmāju ceļos augstākās klases sacensības."

"Citroen" komanda "Rally Estonia" piedalīsies otro reizi, jo jau 2012. gadā Tjerī Noivils "Citroen Junior WRT" sastāvā ar "Citroen DS3 WRC" ieguva otro vietu. Brīns "Rally Estonia" startēs trešo reizi - 2011. gadā viņš brauca ar "Ford Fiesta R2", bet 2015. gadā cīņā veda "Peugeot 208 T16 R5". 

Kreigs Brīns: "Priecājos atgriezties Igaunijā. Esmu piedalījies "Rally Estonia" divas reizes, un man ir labas atmiņas par to. Tā ir iespēja braukt ātrumposmos, kas ir laba sagatavošanās pirms Somijas rallija. Ar "Citroen C3 WRC" sacīkšu auto mēs noteikti spēsim piedāvāt lielisku izrādi, faniem nebūs jāviļas."

Šī būs pirmā reize, kad Baltijā būs redzams "Hyundai i20 Coupe WRC". Līdzīgi citām "Rally Estonia" startējušajām WRC sērijas ekipāžām, tā "Hyundai Motorsport" komandai būs laba gatavošanās pirms pasaules rallija Somijas posma. Gan braucēji, gan arī komanda ieradīsies šeit ar lielām cerībām.

Haidens Padons: "Ar nepacietību gaidu mūsu startu jūlijā "Shell Helix Rally Estonia". Esmu sekojis šīm sacīkstēm jau vairākus gadus un Igaunijas ceļi, ātri un nelīdzeni, ar plūstošiem līkumiem man ļoti patīk. Varēsim pirms Somijas rallija veikt testus sacensību režīmā. Man prieks, ka varēsim atvest uz Igauniju savu ātro WRC mašīnu un sniegt ar to publikai kārtīgu izrādi."

Reizē šīs sacīkstes būs Latvijas rallija čempionāta ieskaites posms.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs