Rīgā 6°C
Sekojiet ziņām
piektdiena 6. decembris
Vārda dienas Niklāvs, Nikolajs, Niks

Mārtiņš Sesks: "Četru nedēļu laikā trīs sacensības un trīs dažādas automašīnas"

  • AutoEuro | Foto: Ronalds Sirba
  • |
  • Publicēts 2019. gada 8. augustā
  • 0 komentāri

Šajās brīvdienās, 9. un 10. augustā, Mārtiņš Sesks piedalīsies Lietuvas "Samsonas Rally Rokiškis", 16 ātrumposmos veicot 147 kilometrus ar Latvijā radītu rallija auto prototipu, kas ir "Neiksans Rallysport" komandas unikāls projekts. "Ford Fiesta NRC" ir sporta sacensībām ražots auto, kā alternatīva rūpnīcu būvētām R5 automašīnām, paredzēts nacionālajiem čempionātiem.

"Ford Fiesta NRC" ("Neiksans Rally Cars") ir radīta Latvijā, galvenā "Neiksans Rallysport" bāze atrodas Bauskā, bet šajā projektā tiek iesaistīti vairāki Latvijas profesionāļi. Auto virsbūve, balstiekārta ir projektēta un izgatavota Latvijā, sadarbojoties vairākiem detaļu ražotājiem. Būvējot auto, domāts, lai tas būtu jaudīgs, ātrs, bet lētāks nekā R5 automobilis.

Māris Neikšāns, "Neiksans Rallysport" komandas vadītājs: "2017.gada beigās radās ideja par unikālu projektu – uzbūvēt pašiem savu rallija auto. "Mitsubishi" un "Subaru" pilnpiedziņas auto ir pagājusi ēra, jo jaunus modeļus rūpnīcas vairs neražo un sportistiem paliek garlaicīgi ar tām braukt. Šis auto ir būvēts pēc līdzības ar "Ford Fiesta R5", bet ar dzinēju un transmisiju no "Mitsubishi", līdz ar to "Ford Fiesta NRC" ir perfekts jaudas un dinamikas apvienojums. Mārtiņa Seska un Māra Kulša uzdevums ir maksimāli ātri adaptēties mašīnai, bet nebūs viegli, jo tiks aizvadīta viena testu sesija un sacensības. Domāju, ka Mārtiņš ir gana ātrs, lai spētu sniegt mums vērtīgas atziņas par auto un parādītu tās ātrumu un potenciālu.

Reiz braucu "LMT Rallija komandā", tagad būvējam auto un to testēs "LMT Autosporta Akadēmijas" rallija pilots. Mans augstākais starptautiskais sasniegums ir 2007. gada Somijas WRC posmā iegūta trešā vieta "Production" klasē, arī Mārtiņš nupat atgriezies no Somijas, kur uzrādīja labu sniegumu ātrumposmos. Mārtiņam paralēli jāgatavojas karjerai ar pilnpiedziņas auto, tāpēc šī ir laba iespēja apgūt arī jaunas prasmes un pieredzi. Pirmais ar šo auto sacensībās ar labiem panākumiem startēja astoņkārtējs Kanādas čempions, pēc kura ieteikumiem auto ir uzlabots, tagad gaidīsim Mārtiņa vērtējumu."

Mārtiņš Sesks, "LMT Autosporta Akadēmijas" rallija ekipāžas pilots: "Esmu priecīgs par man izrādīto uzticēšanos, tas ir gods palīdzēt attīstīt Latvijā ražotu sporta automašīnu. Vēl aizraujošāk ir tas, ka tie nebūs vienkārši attīstības testi, bet iepazīsim mašīnu sacensību apstākļos. Būs interesanti salīdzināt šo auto ar R5, un sniegt savu viedokli. Šovasar esmu aizvadījis divus Eiropas čempionāta posmus, ko saņēmu kā balvu par pagājušā gada sniegumu – vienu posmu Liepājā uz grunts seguma un otru Romā uz asfalta seguma, abos veicās ļoti labi un braukšanas atmiņa ir saglabājusies. Šis būs lielisks veids kā turpināt pilnveidot savas braukšanas prasmes ar pilnpiedziņas auto. Četru nedēļu laikā trīs sacensības un trīs dažādas automašīnas."

"Samsonas Rally Rokiškis" organizatoru publicētajā dalībnieku sarakstā atrodamas kopumā 77 ekipāžas. Ar pirmo numuru ralliju sāks spēcīgais mājinieks Vaidots Žala, kura stūrmanis ir Andris Mālnieks – viņi sarakstā redzami ar "Škoda Fabia R5", lai gan acīgākie šī sporta veida sekotāji būs pamanījuši, ka spēkrats šobrīd izlikts pārdošanā. Startēs arī vairāki citi latviešu sportisti. Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis arī dosies uz "Samsonas Rally Rokiškis", cīņā piedaloties ar "Vorobjovs Racing" sagatavoto "Mitsubishi Mirage". Māris Dzērve/Māris Renskumbergs un Agris Freimanis/Andris Pšečenko sacensībās piedalīsies ar iespaidīgajiem GAZ automobiļiem, kas pielāgoti autosportam.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs