Rīgā 5°C
Sekojiet ziņām
sestdiena 7. decembris
Vārda dienas Anta, Antonija, Dzirkstīte

Nitišs pēc pirmās sacensību dienas Zviedrijā ieņem 10. pozīciju

  • Juris Dargēvičs
  • |
  • Publicēts 2014. gada 7. jūlijā
  • 0 komentāri

Šodien sākās FIA "Monster Energy" pasaules rallijkrosa čempionāta piektais posms, kas norisinās Holjes pilsētā, Zviedrijā. Pasaules čempionāta līderis Reinis Nitišs sacensību pirmās dienas abos kvalifikācijas braucienos uzrādīja desmito absolūti ātrāko laiku, kas pirms otrās sacensību dienas ļauj atrasties desmitajā vietā.

Sacensību pirmā diena Holjē aizritēja vasarai atbilstošos saulainos un siltos laika apstākļos, kas visiem dalībniekiem, tajā skaitā 39 "Supercar" klasē braucošajiem autosportistiem, un sanākušajiem skatītāju tūkstošiem, ļāva pilnībā izbaudīt rallijkrosa sacensības.

Dienas sākumā braucēji aizvadīja treniņbraucienus, kuru izskaņā Reinis Nitišs uzrādīja trešo ātrāko laiku.

"Kvalifikācijas braucieni jāveic bez kļūdām, bet man šobrīd visi līkumi nepadodas tik ātri, kā gribētos... Ar komandu strādājam, lai noslīpētu visas nianses, un brauciena laiks būtu ātrs arī sacensību režīmā," pēc treniņbraucieniem atzina Nitišs.

Pirmā kvalifikācijas brauciena startā jēkabpilietis nedaudz kļūdījās un viņa "Ford Fiesta ST" automašīna izbuksēja, tādējādi Reinis zaudēja vērtīgas sekundes. Brauciena turpinājumā Nitišs spēkojās ar tā brīža līderi Tordu Linnerudu, kuru Reinis tā arī neapsteidza, finišu sasniedzot otrajā vietā. Pirmās kvalifikācijas sērijas kopvērtējumā Nitišam desmitais ātrākais laiks un iegūti 34 punkti.

Savu otro kvalifikācijas braucienu Nitišs uzsāka ar došanos "Joker" aplī, pēc kura veikšanas autosportists atkrita uz ceturto vietu. Turpinājumā Nitišs sīvi spēkojās ar konkurentiem, kas vainagojās ar panākumiem brauciena pēdējā aplī, kad viņam izdevās pakāpties divas pozīcijas augstāk. Arī otrajā kvalifikācijas braucienu sērijā Reinis Nitišs uzrādīja desmito ātrāko laiku, iegūstot vēl 34 punktus.

"Šodien pieļāvu pa kādai kļūdiņai, un tas noteikti neuzlaboja manu rezultātu. Zviedrijā ir ļoti sīva konkurence, un braucēji izmanto katru izdevību, lai uzlabotu savu pozīciju. Tas nozīmē, ka priekšrocības bija tiem, kuri šodien brauca priekšā pa ideālo trajektoriju. Tā kā pats vairāk atrados aiz līderiem, tad vairākkārtīgi nācās iesaistīties mazākās vai lielākās sadursmēs, kas manu brauciena laiku nekādā ziņā neuzlaboja. Tagad jāizguļas, un ar svaigu galvu jāstartē izšķirošajos braucienos," pēc pirmās sacensību dienas kaujinieciski noskaņots bija Nitišs.

Pēc pasaules čempionāta Zviedrijas posma pirmās sacensību dienas Reinis iekrājis 68 punktus un ieņem desmito vietu. Līderpozīcijā ar 92 punktiem atrodas divkārtējais FIA Eiropas rallijkrosa čempions Timurs Timerzjanovs.

Pasaules čempionāta piektā posma galvenos notikumus ar komentāriem latviešu valodā varēs vērot kanālā "Viasat Sport Baltic". Translācijas sākums svētdien, 6. jūlijā, plkst. 17:00. Posma finālbraucienus tiešraidē pārraidīs čempionāta oficiālajā interneta mājas lapā "rallycrossrx.com".

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs