Rīgā 5°C
Sekojiet ziņām
sestdiena 7. decembris
Vārda dienas Anta, Antonija, Dzirkstīte

Nitišs sezonas grūtākajā posmā Zviedrijā uz pjedestāla netiek

  • Juris Dargēvičs
  • |
  • Publicēts 2014. gada 7. jūlijā
  • 0 komentāri

Šodien noslēdzās "Monster Energy" FIA pasaules rallijkrosa čempionāta piektais posms, kurā jēkabpilietis Reinis Nitišs prestižākajā "Supercar" klasē izcīnīja ceturto vietu un ieguva 16 punktus.

Lai gan tuvākie sekotāji sezonas kopvērtējumā samazināja pārsvaru pār Nitišu, latvietis ar 112 punktiem joprojām atrodas čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijā. Spēcīgās konkurences dēļ Zviedrijas posms tiek uzskatīts par sezonas grūtāko posmu.

Zviedrijas posma trešajā kvalifikācijas kārtā Nitišs savā braucienā finišēja ceturtais, uzrādot desmito absolūti ātrāko laiku. Arī noslēdzošajā kvalifikācijas kārtā Nitišs savā braucienā ieņēma ceturto vietu, uzrādot septīto absolūti ātrāko laiku. Pēc visu kvalifikācijas kārtu veikšanas Nitišs ieņēma devīto vietu un iekļuva sacensību pusfinālā.

Sacensību pirmā pusfināla braucienā Nitišs nekļūdījās un no piektās pozīcijas startā spēja pakāpties līdz pat otrajai vietai, kvalificējoties finālam.

Finālbraucienā Nitišs startēja no trešās starta vietas. Diemžēl latvietis startā kļūdījās un viņa automašīna noslāpa. Tādējādi Nitišs braucienu sākumā atkrita uz pēdējo vietu. Tomēr, negaidītiem pavērsieniem bagātajā finālbraucienā Nitišs spēja atgūt divas pozīcijas un finišā no trešās vietas atpalika vien 0.067 sekundi.

"Šī bija ļoti grūta nedēļas nogale. Ļoti daudz sāncenšu, ļoti smaga spēkošanās trasē. Kvalifikācijas braucienos starta pozīcija allaž iekrita ārmalā, no kuras grūti uzrādīt ātru laiku. Tomēr nenolaidu rokas un turpināju cīnīties, līdz veiksme uzspīdēja," pēc sacensībām stāsta Reinis.

"Pusfinālā no piektās vietas finišēju otrais un iekļuvu finālā. Finālbrauciena startā kļūdījos, noslāpēju mašīnu un paliku tālu aiz konkurentiem, tomēr fantastiskā veidā izdevās tos panākt, un finišā tikai nedaudz pietrūka, lai kāptu uz goda pjedestāla. Zinot, kā man šonedēļ veicās, un cik grūts ir šis Zviedrijas posms, ceturtā vieta finālā ir lielisks rezultāts par kādu pat necerēju! Paldies Jums visiem par atbalstu!" pēc finiša pacilāts bija Nitišs.

Pasaules čempionāta posmā Zviedrijā Nitišs kopumā ieguva 16 punktus, tagad ar kopvērtējumā iekrātiem 112 punktiem viņš saglabā līderpozīciju. Par 9 punktiem atpaliek Solbergs, vēl par četriem punktiem mazāk - Reiņa komandas biedram Andreasam Bakerūdam.

Savukārt "Super 1600" klasē ar diskvalifikāciju nedēļas nogali noslēdzies latviešu braucējs Jānis Baumanis. Pusfinālā viņš atradās otrajā vietā, ar ko būtu pieticis, lai tiktu finālā, tomēr par pārlieku agresīvu braukšanu tiesneši sportistu no tālākas cīņas izslēdza.

Pasaules čempionāta sestais posms norisināsies jau nākamnedēļ, 12. un 13. jūlijā, Beļģijā.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs