Rīgā 6°C
Sekojiet ziņām
piektdiena 6. decembris
Vārda dienas Niklāvs, Nikolajs, Niks

"Openkart" sacīkstēs tiek sasniegts ciešākais pjedestāla finišs 12 gadu vēsturē

  • Teksts un foto: Openkart.lv
  • |
  • Publicēts 2019. gada 7. augustā
  • 0 komentāri

Svētdien, 4. augustā, Sporta kompeksā "Rullītis" savu ceturto sezonas uzvaru "Openkart" čempionāta desmitajā posmā izcīnīja kopvērtējuma līderis Andrejs Laipnieks, turpat praktiski blakus otrais finišēja Harijs Cīrulis, bet trešais - Normunds Skreija.

Andreja pārsvars pār Hariju finišā bija vien 0,064 sekundes, bet pār Normundu - 0,131 sekunde, kas, iespējams, ir ciešākais pjedestāla finišs "Openkart" 12 gadu vēsturē, turklāt turpat aiz trim līderiem 0,761 sekundi aiz uzvarētāja finišēja un savu pirmo Izaicinājuma kausa uzvaru izcīnīja Edgars Burakēvičs, kurš aizvadīja pārliecinoši labāko karjeras sacīksti, parādot, ka drīzumā pārējiem braucējiem būs ar viņu jārēķinās cīņās par augstām vietām.

Andrejs uzvarēja kvalifikācijā un ļoti pārliecinoši arī savā pusfināla braucienā, tādējādi garantējot sev ne tikai pirmo starta vietu finālā, bet arī uzvaru pirmajā "Sodi World Series" ieskaites braucienā, kur attiecīgi Harijam Cīrulim otrā vieta un Normundam Skreijam trešā vieta. Jāipiemin, ka Normunds spēja pusfināla finišā izcīnīt uzvaru, tikai 0,01 sekundi apsteidzot Didzi Grāviti. 

Finālbraucienā Andrejam uzvara nāca ar milzīgām pūlēm, trases konfigurācija bija ar ļoti garu posmu, kuru braucēji veic ar pilnu gāzi un aizvējam ir ļoti svarīga nozīme. Visu sacīksti aiz muguras bija Harijs un Normunds, vairākkārt Harijs spēja izvirzīties vadībā, bet noturēt pozīciju ilgi neizdevās, turklāt pēc vairākiem apļiem trio pievienojās arī Edgars Burakēvičs, kurš aizvadīja izcilu sacīksti, kvalifikācijā ierindojoties otrajā vietā un otrā vieta arī pusfinālā.

Finišā piektā un sestā vieta "3Pera" komandas biedriem Edgaram Sproģim un Rūdolfam Šmitam, šis sniegums ļāva komandai izcīnīt otro uzvaru šosezon, turklāt ļoti liels retums, kad uzvaru izcīna komanda, kuras braucējs nekāpj uz goda pjedestāla. Aiz abiem "3Pera" braucējiem ierindojās visi trīs "Kartoholics" komandas biedri - Kristaps Ķilkuts, Oļegs Moskals, kuram otrā vieta Izaicinājuma kausā, un Sergejs Glaņenko, kuram šajā ieskaitē trešā pozīcija, turklāt ātrākais aplis gan pusfinālos, gan finālbraucienos. Tomēr ar to bija par maz, lai pat uzkāptu uz goda pjedestāla, jo komandu vērtējumā pirmās četras vienības šķīra vien 6 ieskaites punkti.

Pirmo desmitnieku noslēdza Dmitrijs Moskins, bet finālā 11. vietu izcīnīja kartējo reizi labākais debitants - Didzis Grāvītis un otrais debitantu ieskaitē Edgars Vilcāns. Šajā ieskaitē trešā vieta Arnim Namniekam.

90+ ieksaitē tiesnēsi bija bargi pret sacīkstes dienas jubilāru Nauri Agafonovu, kuram piešķirtais sods ļāva sesto uzvaru izcīnīt Kasparam Ritumam, Nauris otrais, bet trešā vieta Emīlam Bērziņām. Komandām ar viena punkta pārsvaru uzvara "3Pera", otrie "Baltie veterāni" (Cīrulis, Kristaps Grīnieks) un trešie "Movers.lv" (Ritums, Laipnieks).

Rezultāti

Finālbrauciens no Kristapa Ķilkuta skatu punkta:

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs