Rīgā 5°C
Sekojiet ziņām
sestdiena 7. decembris
Vārda dienas Anta, Antonija, Dzirkstīte

"Rally Estonia" startēs ERC līderis Lapi un trīs latviešu ekipāžas

  • Juris Dargēvičs
  • |
  • Publicēts 2014. gada 3. jūlijā
  • 0 komentāri

Eiropas rallija čempionāta (ERC) posmā "Rally Estonia" gatavojas startēt "Skoda" komandas pilots Esapeka Lapi no Somijas, kurš ir sezonas līderis pēc veiktiem sešiem posmiem, kā arī trīs latviešu ekipāžas, ar pilotiem Jāni Vorobjovu, Kristapu Feldmani un Ainaru Šustu.

Igaunijas posma posma organizatori vēl nav publicējuši starta numurus, tomēr zināms, ka ERC ieskaitē uz starta visticamāk izies 63 ekipāžas. Sarakstā trūkst vairāku vadošo braucēju vārdi, jo "Rally Estonia" negatavojas piedalīties "Peugeot Rally Academy" pārstāvji Kreigs Brīns un Kevins Abrings, kā citi potenciālie titula pretendenti. Toties ierindā būs "Skoda" rūpnīcas komanda ar pilotiem Esapeku Lapi un Zepu Vīgandu.

Viņi uzskatāmi par favorītiem uz uzvaru, taču nav šaubu, ka konkurence no vietējo braucēju puses būs milzīga. Ar nesen apritē nonākušajām R5 klases "Peugeot 208 T16" automašīnām uzvarai pieteikušies WRC2 čempionāta dalībnieks Karls Krūda, kā arī Sīms Plangi, kam tas būs pirmais starts ar šo auto. Savukārt ar "Ford Fiesta R5" spēkratiem cīņai gatavojas Ots Tanaks, Rauls Jētss un Timmu Korge, kamēr Martins Kangurs brauks ar šī paša modeļa S2000 speficikācijas auto. Labu rezultātu varētu sagādāt arī soms Kristians Sohlbergs ar R5 klases "Ford Fiesta".

Ar R5 klases mašīnām cīņā dosies desmit ekipāžas, bet vēl septiņu rīcībā būs S2000 ieskaites auto.

Savukārt divas Latvijas ekipāžas varētu pretendēt uz uzvaru savās klasēs. Jānis Vorobjovs ("Mitsubishi Lancer EVO X") stāsies pretī 17 citiem pilotiem "RC2/Group N" klasē, kur startēs arī Ainars Šusts ("Mitsubishi Lancer EVO IX"). Kristaps Feldmanis ("Ford Fiesta R2") tikmēr noteikti ir viens no favorītiem RC4/R2 ieskaitē, kur kopumā sacentīsies desmit ekipāžas.

"Rally Estonia" notiks no 17. līdz 19. jūlijam un Eiropas čempionāta ietvaros trīs dienās būs jāveic 15 ātrumposmi. Tiesa, citi dalībnieki startēs tikai Igaunijas čempionāta ieskaitē vai vēsturisko auto klasē. Kopumā startam Otepē tiek gatavoti ap 170 spēkratiem.

R5/RRC/S2000 klašu dalībnieki "Rally Estonia":

Ots Tanaks (Ford Fiesta R5)
Esapeka Lapi (Skoda Fabia S2000)
Zeps Vīgands (Skoda Fabia S2000)
Radiks Šajmijevs (Peugeot 207 S2000)
Žans-Mišels Raū (Peugeot 208 T16 R5)
Kristians Sohlbergs (Ford Fiesta R5)
Jaromīrs Tarabuss (Skoda Fabia S2000)
Rauls Jētss (Ford Fiesta R5)
Sīms Plangi (Peugeot 208 T16 R5)
Marko Tempestini (Ford Fiesta R5)
Jurijs Aršanskis (Skoda Fabia S2000)
Jaroslavs Koltuns (Ford Fiesta R5)
Martins Kangurs (Ford Fiesta S2000)
Timmu Korge (Ford Fiesta R5)
Karls Krūda (Peugeot 208 T16 R5)
Tomašs Kasperčiks (Ford Fiesta R5)
Roberts Konzani (Peugeot 207 S2000)

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs