Rīgā 9°C
Sekojiet ziņām
ceturtdiena 15. novembris
Vārda dienas Leopolds, Unda, Undīne

Reinis Nitišs un Artis Baumanis pēc posma Francijā saglabā līderpozīcijas kopvērtējumā

  • AutoEuro | Foto: SET Promotion
  • |
  • Publicēts 2018. gada 3. septembrī
  • 0 komentāri

Sestdien un svētdien Francijā, slavenajā Loīhas trasē norisinājās pasaules ("World RX") un Eiropas ("Euro RX") rallijkrosa čempionātu sacensības, uz starta stājoties vairākiem Latvijas pārstāvjiem. Uz pjedestāla gan kāpa tikai Artis Baumanis, gūstot trešo vietu.

"World RX" posmā "Supercar" klasē Jānis Baumanis ("STARD") cīņu noslēdza pusfinālā un sacensības pabeidza 13. vietā, kamēr viņa brālis Artis Baumanis ("Volland Racing") "Euro RX" sacīkšu "Super1600" klases ieskaitē iekļuva finālā, kur finiša līnija tika šķērsota trešajā vietā.

J.Braumanis: "Aizmugurējās piekares svira tika salauzta pēdējā kvalifikācijas brauciena pirmajos līkumos pēc kontakta ar Gerlēnu Šišerī. Tas ietekmēja manu ātrumu un trasē nevarēju parādīt, to ko vēlējos. Ļoti žēl, ka pēc lieliska brauciena Kanādā, šoreiz Francijā tikai 13. vieta. Šī būs viela pārdomām. Turpināsim ar komandu strādāt, lai pēc iespējas labāk sagatavotos nākamajam posmam mājās, Biķernieku trasē, un uzrādītu vismaz tikpat labu rezultātu kā Kanādā. Vakardien tika nolaistīta trase, līdz ar to šodien tīrā trase bija mašīnas platumā. Noturēties tajā ar salauztu piekari ir ļoti grūti. Francijas posms allaž bijis populārs ar daudzajiem kontaktiem pirmajos pagriezienos. Šis nebija izņēmums. Mehāniķus gaida liels darbs ne tikai pie tehniskās uzbūves, bet arī pie vizuālā darba, lai mašīna uz treniņiem Rīgā ir skaista, tīra un ar jaunām uzlīmēm. Cīņasspars ir saglabāts. Nevaru sagaidīt mājas posmu ar daudzajiem latviešu atbalstītājiem tribīnēs. Tur gribēsies parādīt to, ko neparādījām šeit."

Kopvērtējums:

Vieta Pilots, auto Punkti
1. Johans Kristofersons, Volkswagen 224
2. Andreass Bakerūds, Audi 165
3. Peters Solbergs, Volkswagen 160
4. Timijs Hansens, Peugeot 158
5. Matiass Ekstrems, Audi 157
... ... ...
9. Jānis Baumanis, Ford 68

A.Baumanis: "Šīs nebija no labākajām sacensībām, kādas man bijušas. Iekšēji mocījos pats ar sevi, tomēr finālā izdevās izcīnīt trešo vietu ar jauno mašīnu. Rezultāts nav slikts, tomēr vēl daudz kas jāmācās, lai varētu braukt ātrāk. Pieļauju, ka gaidīju vairāk, kā reāli varēju izpildīt. Jāaizmirst, kā es uzvedos šodien trasē. Rīgā jāver jauna lappuse vaļā un jābrauc ar jaunu jaudu. Šī nedēļa paliks atmiņā ar savu karstumu. Braucot varēja just, kā sviedru piles tek pāri acīm. Visa posma laikā ļoti saulaini apstākļi, daudz skatītāji un lielisks atbalsts arī no francūžiem, tādēļ bija milzīgs prieks šeit braukt. Liels paldies visiem latviešu faniem, kas bija ieradušies mūs atbalstīt arī šeit uz vietas. Tiekamies visi Biķernieku trasē!"

Kopvērtējums:

Vieta Pilots, Auto Punkti
1 Artis Baumanis, Audi 87
2 Roks Baciuška, Audi  86
3 Ajdars Durijevs, Škoda  81
4 Gergelijs Martons, Škoda  67
5 Maksimiljens Eveno, Citroen 56
... ... ...
24 Juris Spīķis, Škoda 0

R.Nitišs: "No vienas puses savu rezultātu vērtēju labi, ne vienmēr iespējams kāpt uz goda pjedestāla. No otras puses, varēja būt arī labāk, jo mums noteikti pietika ātrums, lai cīnītos ne tikai par goda pjedestālu, bet arī uzvaru. Vēl no citas puses apzinos, ka ceturtajā kvalifikācijā iegūtos bojājumus novērsām pašā pēdējā minūtē – posms būtu beidzies, ja pirmsstarta laukumā iebrauktu brīdi vēlāk. Tagad jāievelk elpa, un ar prātu jānobrauc pēdējais posms, un, kā saka, jāpārkāpj suņa aste! Liels paldies SET Promotion komandai, kas padarīja lielisku darbu – ja pirmajā kvalifikācijā varbūt mazliet trūka ātruma, un ne viss izdevās, tad ar katru nākamo braucienu spējām uzlabot sniegumu un tuvoties līderiem. Mazliet žēl, ka sanāca pievilt komandu, un finālā jau pirmajā līkumā zaudēt visas cerības, bet tāds nu ir sports – uzvaras katru reizi izcīnīt nevar. Sveicieni visiem latviešu faniem – gan šeit, gan tiem, kas pie TV ekrāniem. Paldies par uzmundrinājumiem un sveicieniem. Uz drīzu tikšanos jau mājās – pēc divām nedēļām Biķerniekos, kur notiks Eiropas čempionāta pēdējais, izšķirošais posms.""Euro RX" posmā "Supercar" klasē čempionāta līderim Reinim Nitišam ("SET Promotion") pēdējā kvalifikācijas brauciena laikā, pēc kontakta ar Sirilu Reimondu, uz īsu brīdi izslēdzās auto, kas ne bez veiksmes palīdzības mirkli vēlāk atsāka darboties. Kā izrādījās, turbīnas sistēmā bija atsisti netīrumi, kas bloķēja auto darbību. Mehāniķiem izdevās novērst šo defektu, un tikai pēdējā brīdī Nitišs ieradās uz pusfinālu - brauciens padevās labs un spēcīgā konkurencē ar Reimondu un Antonu Marklundu tika izcīnīta otrā vieta, kā arī otrā starta rinda finālā. Finālbraucienā pēc laba starta notika vairākas cīņas pirmajā līkumā, kā rezultātā neizturēja Nitiša mašīnas pusass - ar bojātu auto ātrus apļa laikus uzrādīt nebija iespējams, un sportists finišu sasniedza sestais.

Kopvērtējums:

Vieta Pilots Punkti
1 Reinis Nitišs, Ford 106
2 Sirils Reimonds, Peugeot 80
3 Antons Marklunds, Volkswagen 76
4 Tomass Brintesons, Ford 53
5 Ulriks Linnemans, Volkswagen 51

RX2 ieskaitē latviešu komandas "Sports Racing Technologies" sastāvā startēja gan Vasīlijs Grajzins, gan Edijs Ošs, kuram tā bija debija šajā čempionātā. Grjazins pusfinālā palika ceturtais un finālā nestartēja, bet Ošs nespēja aizcīnīties līdz pusfinālam, sacensības pabeidzot priekšpēdējā, 16. vietā.

Kopvērtējums:

Vieta Pilots Punkti
1 Olivers Ēriksons 154
2 Žiloms de Riders  140
3 Henriks Krogstads  108
4 Vasīlijs Grjazins 95
5 Bens-Filips Gundersens 90
... ... ...
25 Edijs Ošs 1

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs