Rīgā 13°C
Sekojiet ziņām
piektdiena 24. maijs
Vārda dienas Ilvija, Marlēna, Ziedone

Smilgam aizraujošā finālā pirmā uzvara 18 gadus ilgajā autokrosa braucēja karjerā

• Teksts: Juris Dargēvičs / Autocross.lv | Foto: Autokross Latvia
  • |
  • Publicēts 2019. gada 14. maijā
  • 0 komentāri

Svētdien Valmierā, Brenguļu autotrasē norisinājās Latvijas čempionāta pirmais posms autokrosā, par uzvarētājiem savās klasēs kļūstot Kasparam Sileniekam, Jurim Smilgam, Kalvim Tētam, Armandam Plūmem, Mikum Neško un Lietuvas sportistam Daugirdam Dungveckim.

"1600" klases finālā sākumā bija vērojama interesanta burzma, taču ātri viss sakārtojas - Kaspars Silenieks finišu sasniedza pirmais, Jānis Nagla pretojās, taču ieguva otro vietu, bet Mareks Tauriņš finiša karogu ieraudzīja trešais.

Izcils fināls notika "2000 Super" klasē. No starta vadībā izvirzījās Juris Zembergs, taču pirmajā līkumā izejā viņu sagrieza Raimonds Mūrnieks. Zembergs aizcīnījās līdz piektajai vietai, bet Mūrnieks ar tehnikas problēmām izstājas apļa beigās. Vadībā pēc pamatīgas burzmas pēkšņi nonāca Juris Smilga, kurš startēja no otrās rindas. Drīz uz otro vietu pacēlās Ritvars Kārkliņš. Atlikušajā sacensību daļā starp viņiem bija smags abu duelis, kurā Smilga izturēja kārtīgus čempiona uzbrukumus un izcīnīja pirmo uzvaru kopš debijas autokrosā 2001. gadā. Kārkliņam otrā vieta, bet trešais finišēja Viesturs Plētiens, kuram šis ir pirmais čempionāta pjedestāls.

"VAZ Klasika" izšķirošajā cīņā saspringta situācija valdīja visa brauciena garumā, taču bez apdzīšanām - finišā kā uzvarētājs iebrauca Kalvis Tēts, otrajā vietā Jānis Linde, trešo vietu guva Armands Ķēniņš.

"Open 2500" klasē finālsacensības bez lieliem pārsteigumiem - par uzvarētāju kļuva Armands Plūme, bet pirmo trijnieku noslēdza Aigars Bajārs un Jānis Dreimanis.

B600 klasē skumja drāma Keivo Koivam - praktiski fināla beigās neizturēja viņa bagijs, un igaunis izstājās no drošas līderpozīcijas. Toties uzvara tika Mikum Neško, kuram šī ir laba alga par gadu būvēto bagiju. Otrais finišēja Lauris Brikainis, trešais - Artis Grantiņš.

"Mini bagiju" finālā lietuvietis Daugirds Dungveckis uzvarēja ar milzīgu pārsvaru. Smagā cīņā otro vietu izcīnīja Renārs Rungēvics, trešais - Jānis Kozlovskis.

Komandu vērtējumā Brenguļu posmā uzvarēja "KTJ Vidzemes Spēks".

Visi Brenguļu posma rezultāti >>

Latvijas autokrosa čempionāta otrais posms notiks 14. jūlijā "Pilskalnu" trasē, netālu no Jēkabpils. Pēc tam plānotas čempionāta ieskaites sacīkstes arī Vecpilī, Smiltenē un Bauskā.