Rīgā 11°C
Sekojiet ziņām
svētdiena 23. septembris
Vārda dienas Vanda, Veneranda, Venija

Svētdien "Openkart" sezonas pirmā vizīte Kandavas kartodromā

Svētdien, 3.jūnijā Openkart čempionāts pirmo reizi šajā sezonā dosies uz Kandavas kartodromu, kur notiks seriāla sestais posms.

Kandava jau būs sestā trase šogad, kur norisināsies čempionāts. Kopš trases atkalatvēršanas 2016.gadā, Openkart čempionāta posms notiks piekto reizi, iepriekš pie uzvarām tiekot Krišam Jaunzemim, Kristapam Grīniekam, Renāram Paideram un Ričardam Freibergam, taču kopš 2008.gada, kad tika renovēta vēsturiskā trase, šeit ir notikuši 28 čempionāta posmi. Svētdien izmantosim klasisko trases konfigurāciju ierastajā virzienā - pret pulksteni, formāts arī būs ierastais ar kvalifikāciju, pusfināliem un finālbraucieniem, izmantosim atsvarus.

Pēc "Rullītī" izcīnītās trešās uzvaras šosezon Andrejs Laipnieks jau ir iekrājis 41 punkta pārvsaru pār savu galveno sāncensi cīņā par titulu - Krišu Jaunzemi. Sportiskā forma kādā šobrīd ir Andrejs ir teju fenomenāla, jo notiek ļoti atbildīgs gatavošanās darbs Sodi World Series finālam jūnija vidū Itālijā - mērķi 2015.gada Red Bull Kart Fight pasaules čempionam ir augsti un, tajā pašā laikā, ļoti pamatoti. Trešo vietu šobrīd ieņem labākais no Izaicinājuma kausa ieskaites dalībniekiem Edgars Sproģis, kurš demonstrē lielisku un pat pārsteidzošu progresu, turklāt Izaicinājuma kausā viņš uzvarējis visos piecos posmos, šajā ieskaitē otrais Kristaps Ķilkuts, bet trešais Aleksejs Sjomins. 

Tikmēr smagajiem 90+ ieskaitē vadībā ir Emīls Bērziņš, kam seko Vilnis Kepe un Alvils Zilemanis. Tiesa gan kādu posmu ir izlaidis esošais čempions Jānis Olle un vicečempions Kaspars Cikmačs, kas noteikti sezonas laikā cīņu tikai saasinās. Debitantiem stabilā vadībā ir Dāvis Zalmans, bet aizraujošajā komandu ieskaitē pēc Jelgavas vadību atguva "Movers.lv". Noteikti Kandavas sacīkste ieviesīs savas izmaiņas kopvērtējumā, kādas, to zināsim svētdien.

Kopvērtējums pirms 6.posma

Openkart Kandavas kartodromā

Pirmo sacīksti Kandavā toreiz HansLīzings kartodromā Openkart aizvadīja drīz pēc tā atklāšanas - 2008.gada 17.jūnijā, toreiz uzvaru izcīnīja Artūrs Eversons, kurš togad kļuva par otro Openkart čempionu. Kopā ar atgriešanās sacīksti pirms gada Kandavas kartodromā aizvadīti 28 čempionāta posmi. No 2008. līdz 2011. gadam pamatoti trasi varēja uzskatīt par galveno mājvietu Openkart, jo sezonā notika 5 līdz 7 čempionāta posmi, mainot gan braukšanas virzienu, gan izmantojot dažādus trasē esošos saīsinājumus.

Aizvadīto 28 sacīkšu laikā uzvaru spējuši izcīnīt 15 openkartisti, bet 34 kaut reizi kāpuši un goda pjedestāla. Īpaši šajā kontekstā izceļas trīs braucēji - 2009.gada čempions Dāvis Tobiass Kandavā čempionāta ieskaitē triumfēja 7 reizes, turklāt arī četras reizes pēc kārtas, 2010.gada čempions Daniels  Mančinskis bija labākais 5 reizies, viņš arī visbiežāk no visiem viesojās uz goda pjedestāla - 11 reizes, savukārt 2013.gada čempions un trīskārtējais "B" līgas čempions Ivars Strencis uzvarēja 9 no 21 "B" līgas sacīkstes, kas šajā trasē notika no 2009.gada vidus līdz 2011.gada nogalei. 

Kopš Kandavas trases atvēršanas pēc renovācijas 2008.gada jūnijā, tur kopā ir notikušas 57 Openkart sacīkstes - 52 kartinga trasē, bet 5 tehniskajā parkā izveidotajā ziemas trasē. Aizvadīti 28 čempionāta posmi, 21 "B" līgas posms un 8 LeMans komandu sprinta sacensību posmi. 

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs