Rīgā 5°C
Sekojiet ziņām
svētdiena 8. decembris
Vārda dienas Gunārs, Gunis, Vladimirs

Svilis uzrāda lielisku ātrumu un izcīna trešo vietu Lauzicas rallijā [video]

  • Juris Dargēvičs | Bartek Zywarski
  • |
  • Publicēts 2014. gada 14. oktobrī
  • 0 komentāri

Aizvadītās nedēļas nogalē Vācijas rallija čempionāta posmā "ADMV Lausitz Rallye 2014" labu sniegumu nodemonstrēja Mārtiņa Sviļa ekipāža no Latvijas, notikumiem bagātā cīņā gūstot trešo vietu.

Mārtiņš Svilis ar stūrmani Ivo Pūķi Lauzicas rallijā startēja jau trešo reizi un arī iepriekšējos gados bija parādījuši ātrumu, ar ko iespējams uzvarēt. Šogad bija līdzīgi - iespējams, Svilis pat bija ātrākais braucējs trasē, tomēr dažādu apstākļu dēļ šo ātrumu neizdevās pārvērst uzvarā.

Pirmo vietu sacensībās guva pazīstamais norvēģu braucējs Anderss Grondāls, bet otrajā vietā finišēja viens no ātrākajiem vācu pilotiem - Hermans Gasners juniors.

Sacensību pirmās dienas vakarā notika tikai viens no diviem ātrumposmiem, bet Sviļa ekipāža jau pašā sākumā bija spiesta braukt lielos putekļos aiz kāda no konkurentiem, zaudējot daudz laika. Tiesa, šie rezultāti tika anulēti un otrajā Lauzicas rallija dienā cīņa atsākās no jauna.

Sviļa ekipāža pirmajā nakts ātrumposmā:"Tā kā sacensības atsākās no jauna, bijām apņēmības pilni, ka varētu cīnīties ar Grondālu, kurš bija mūsu galvenais konkurents," stāsta Svilis. "Tomēr arī otrajā rallija dienā bija diezgan lieli putekļi, bet viņš startēja pirmais un šī problēma viņu neskāra. Bijām spiesti šādos apstākļos braukt tik ātri, lai viņu apsteigtu. Pirmajos ātrumposmos mazliet sasteidzām un nebijām gatavi pabraukt tik ātri kā gribējām - faktiski katrā no pirmajiem ātrumposmiem bija pa vienam krustojumam, kurā aizbraucām garām un tas bija zaudēts laiks. Lai gan garie ātrumposmi man parasti nepatīk, šoreiz 30 kilometrus garajā ātrumposmā tuvākos sekotājus Grondālu un Gasneru junioru apsteidzām par 15 sekundēm - tobrīd sapratām, ka šogad esam spējīgi šo pozīciju noturēt."

Tomēr arī sacensību otrā diena nenoritēja gludi, jo ātrumposmu organizēšana nebija perfekta - starta laiki mainījās un rezultātā rallijs ievilkās līdz tumsai, kā dēļ nācās atcelt pēdējos divus ātrumposmu.

"Katrā ātrumposmā organizatoriem bija kaut kādas ķibeles, kuru dēļ starta laiki tika pārcelti," skaidro Svilis. "Līdz ar to izskatījās, ka pēdējie ātrumposmi notiks tumsā. Tā kā nakts ātrumposmi nebija plānoti, organizatori nolēma tos "noņemt". Tobrīd bija atlikuši divi ātrumposmi un mēs jau diezgan stabili gājām Grondālam pa priekšu, tāpēc šo divu ātrumposmu laikā varbūt spētu viņam vēl vairāk pietuvoties. Pēc tam varētu notikt daudz kas. Rallijs ir rallijs un visādi var sanākt... Kopumā viss ir labi! Tieši tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad šeit bijām ātrākie, taču ne pirmie. Viss ir kārtībā un ceru, ka līdzjutēji ar mums lepojas!"

Lauzicas rallija rezultāti:

Vieta Pilots Valsts Auto Rezultāts
1. Anders Grondal NOR Subaru Impreza STI N16 1:13:36.2
2. Hermann Gassner Jr. GER Mitsubishi Lancer Evo X R4 +1:13.6
3. Mārtiņš Svilis LAT Mitsubishi Lancer Evo VIII +1:33.7
4. Kristian Kiviniem FIN Mitsubishi Lancer Evo X R4 +2:28.5
5. Saku Vierimaa FIN Mitsubishi Lancer Evo IX +3:38.2
6. Peter Corazza GER Mitsubishi Lancer Evo IX +4:08.7
7. Hermann Gassner GER Mitsubishi Lancer Evo X +4:42.8
8. Raphael Ramonat GER Mitsubishi Lancer Evo VII +5:39.2
9. Martin Brezik CZE Mitsubishi Lancer Evo IX +5:57.3
10. Jiri Tosovsky CZE Škoda Fabia S2000 +5:57.6

Ieskats Lauzicas rallijā:

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs