Rīgā 15°C
Sekojiet ziņām
trešdiena 15. jūlijs
Vārda dienas Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Zviedris, Horeliks un Timaks aizvadījuši NEZ "Legend Cars" posmu Somijā

  • Teksts: Aigars Zviedris | Foto: Märt Painter Lauks
  • |
  • Publicēts 2019. gada 13. jūnijā
  • 0 komentāri

8.un 9. jūnijā leģendārajā un sarežģītajā Ahvenisto sacīkšu trasē, kurā braukt mācījušās tādas somu autošosejas zvaigznes kā Mika Hakinens, Mika Salo, Kimi Raikonens, Keke Rosbergs, JJ Lehto un citi, vienlaikus norisinājās gan Ziemeļeiropas zonas, gan Somijas čempionāta otrais posms - bija ieradušies 42 "Legend Car" klases braucēji pārsvarā no Somijas, kā arī trīs Latvijas sportisti.

"Jūrmala/Papa's Racing" komandu šajās sacensībās pārstāvēja divi sportisti - Valters Zviedris un Uldis Timaks, kuri startēja profesionāļu, jeb "Pro" ieskaitē. Trešais no latviešiem bija Latvijas autosporta leģenda Jānis Horeliks, kurš startēja "Masters" ieskaitē, sportistiem vecumā virs 40 gadiem.

Ļoti stabilu sacensību aizvadīja jaunākais Latvijas pārstāvis šajā čempionātā - autosportists Zviedris, kurš 42 sportistu konkurencē trijos sacīkšu braucienos izcīnīja astoto, sesto un septīto vietu. Valters visu nedēļas nogali bija diezgan ātrs un visos brīvajos treniņos uzrādīja labus apļa laikus "Top 10" robežās, dienas pēdējā braucienā uzrādot otro ātrāko apļa laiku savā grupā, savukārt Uldis Timaks bija trešais savā grupā.

Kvalifikācijas braucienā Valters uzrādīja tikai piekto apļa laiku savā grupā, kas deva devīto starta vietu uz starta pirmajā. braucienā. Kā jau minēts iepriekš, Valters aizvadīja trīs labus braucienus, visu laiku cīnoties ar vadošajiem somu sportistiem, un labākais rezultāts tika sasniegts otrajā braucienā, finišējot sestajā vietā. Valtera auto visu nedēļas nogali mazliet trūka ātrums trases taisnēs, lai varētu veiksmīgi cīnīties par vietu uz goda pjedestāla šajās sacīkstēs, bet ticam, ka mēneša beigās NEZ čempionāta trešajā posmā, kas 29.un 30. jūnijā norisināsies Pernavā, Igaunijā, Zviedris varēs cīnīties par vietu "Top 3".

Savukārt Timaka nedēļas nogali sabojāja tehnisks defekts pirmā brauciena startā, kad uz pusēm pārlūza viena no viņa "leģendas" pusasīm. Izstāšanās pirmajā braucienā nozīmēja, ka jāstartē no pēdējās vietas otrajā braucienā. Uldim šajā braucienā bija lielisks ātrums, un viņš finišēja 15. vietā. Trešais brauciens bija vēl labāks un Uldis vairākus apļus cīnījās par septīto, asototo ar savu komandas biedru Valteru, bet jaunība uzvarēja – Zviedris finišēja septītajā vietā un Uldis - astotajā. Abiem iekrāti labi punkti NEZ čempionāta kopvērtējumā.

Horeliks aizvadīja labu sacīksti. Visi 42 sportisti startēja kopā, bet, rēķinot rezultātus, tie tiek vērtēti trīs atsevišķās kategorijās – "Semi Pro" iesācēju klasē, "Pro" klasē sportistiem ar divu un vairāk gadu pieredzi, kā arī "Masters" ieskaitē sportistiem vecumā virs 40 gadiem, kurā startē Jānis. Pirmo braucienu Horeliks noslēdza 15. vietā, bet bija viens no ātrākajiem "Masters" klases braucējiem un apbalvošanā viņš kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. Diemžēl otrajā braucienā viena no Jāņa auto riepām nolaida gaisu un nācās doties neplānotā pitstopā, kur Latvijas mehāniķi Agris Maļuckis un Normuds Šubeckis zibens ātrumā nomainīja šo tukšo riepu, bet finišā tas Jānim deva tikai 26. vietu. Trešais brauciens atkal bija ļoti labs un Jānis finišu sasniedza 20. vietā, bet bija trešais savā "Masters" ieskaitē un jau otro reizi šīs nedēļas nogalē kāpa uz goda pjedestāla.

Nākamās "Legend Cars" sacīkstes Latvijas sportistiem jūnija beigās "Estonian Grand Prix 2019" ietvaros Pērnavā, Igaunijā, bet Valters jau šonedēļ "Birel ART Baltics" komandas sastāvā startēs ar DD2 klases kartingu lielākā mūsu reģiona kartinga seriāla – "Rotax Nordic Challenge 2019" pirmajā posmā, kas piektdien un sestdien norisināsies "333" trasē tepat Ropažos.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs