Rīgā 12°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 16. septembris
Vārda dienas Asja, Asnate, Dāgs

270 sportisti aizvadījuši Latvijas čempionāta motokrosā posmu Jauniešiem un Amatieriem

  • Latvijas Motosporta federācija (LaMSF) | Foto: Ēriks Eizāns
  • |
  • Publicēts 2018. gada 8. jūnijā
  • 0 komentāri

Gulbenē, mototrasē "Stari" aizvadīts Latvijas čempionāta motokrosā Jauniešiem un Amatieriem trešais posms. Sacensībās piedalījās 270 dalībnieku, pārstāvētām esot gan pašu mazāko censoņu, gan pieredzējušāko sportistu klasēm.

MX 50 Jaunāko ieskaitē uzvaras laurus plūca Jēkabs Hudolejs (CAMK Latgale), aiz viņa – Greg Laguta (CAMK Latgale) un Artūrs Vinters (Jāņa Vintera Moto Team Rīga). Vecāko vidū izcēlās Toms Dankerts (Bieriņi), kurš aiz sevis atstāja tuvākos sekotājus lietuvieti Eimantas Cepulis un igauni Andre Saari. No MX 65 Jaunāko sportistiem ātrākais bija Ričards Alens Gaļcins (CAMK Latgale), 2. vietā – Raivo Laicāns (Bieriņi), bet 3. – Markuss Kokins (MX Moduls). Vecāko kopvērtējumā savukārt spēcīgākais bija Richard Paat, kurš sīvā cīņā pārspēja Jāni Mārtiņu Reišuli (Elkšņi Sporta klubs) un Tomasu Šaicānu (Salacas Kauss). MX 85 klasē Jaunāko ieskaitē 1. vieta pienācās Mikk Martin Lohmus, 2. – Elisej Oreshkin, bet 3. – Kirilam Maslovam (Xskill Racing Team), savukārt Vecāko vidū ātrākais bija Kārlis Alberts Reišulis (Rodeo MX), kuram izdevās apsteigt Edvardu Bidzānu (MX Moduls) un Aleksi Araidu (Rodeo MX). Iesācēju kopvērtējumā uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena kāpa Marks Toms Jēgers (MX Ādaži), 2. un 3. vietā ierindojoties attiecīgi Ilgvaram Martemjanovam (Kalsnava MB) un Aleksandram Nesterjukam (CAMK Latgale).

25 dalībnieku konkurencē MX 14+ ieskaitē nepārspēts palika Gunvaldis Vēsmiņš (MX Moduls), aiz viņa  – Ģirts Šampiņš (Saldus Motoklubs) un Roberts Eduards Konrāds (MX Ādaži), savukārt MX 25+ atlētu vidū spēcīgākais bija Raivis Eikmanis (Rambas R), 2. vietu izcīnot Rinaldam Heringam (Saldus Motoklubs) un 3. – Kārlim Podniekam (MX Ādaži). Mārtiņš Marķitāns izcīnīja uzvaru MX 30+, 2. vietā ierindojās Mareks Zolmanis (Saldus Motoklubs), bet 3. – Gundars Cibuļskis (MX Ādaži). Dāmu kopvērtējumā divu pārstāvju konkurencē šoreiz spēcīgākā bija Anna Stecjuka (IK Auseklis), aiz viņas – Elīna Kalniņa. MX 40+ vīru vidū kā ātrākais sevi pierādīja Ingus Bērziņs (MX Ādaži), turpretī MX 45+ sportistu vidū uzvaru izcīnīja Raivis Krastiņš (Rambas R). Pieredzes bagāto MX 50+ atlētu ieskaitē kopvērtējuma augšgalā atradās Jānis Mironovs (CAMK Latgale), bet MX 55+ klasē uzvaru izcīnīja Atis Alžāns (MX Ādaži).
 
Kvadraciklu klasēs izvērtās varen interesantas un spraigas cīņas – Q 50 braucēju konkurencē ātrākais bija Kārlis Straubergs (X99/Slīterāni), Q 50 R – Ernests Reisons (Tehniķu centrs), bet Q 70 – Markuss Augustovskis (Gulbenes Moto). Q 100 klasē spēcīgākais bija Tanel Podra, no latviešiem ātrākais – 3.vietu izcīnījušais Ivo Kristaps Kalve (Gulbenes Moto). Kvadru Amatieru vidū kārtējo reizi visus pārspēja Lauris Eizāns (Motokruīzs), savukārt kvadru Hobby ieskaitē labākais bija Mārtiņš Korņējevs (Salacas Kauss). Kvadru Veterānu klasē uzvaru izcīnīja Andris Ciršs (MX Ādaži), aiz viņa sekoja Arnis Pūle (Motokruīzs) un Aleksejs Kuzmins (Gulbenes Moto). Kristiāns Jānis Sondors (MX Ādaži) bija meistarīgākais kvadru Junioru ieskaitē; viņam uz papēžiem mina Ivan Tryasov un Atis Breds (Gulbenes Moto).
 
Tradīcijām bagātajās blakusvāģu motociklu ieskaitēs rezultāti bija sekojoši – Amatieru konkurencē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Aināra Dūkuļa un Ilvara Skultāna ekipāža (X Kross), Veterānu vidū kā ātrākie sevi pierādīja Andris un Roberts Bičkovski (Suzuki Latvia), bet blakusvāģu ar gaisa dzesēšanu klases vienīgie pārstāvji un līdz ar to arī uzvarētāji bija Aleksandrs Borozdins un Jānis Jaunzems (CAMK Latgale).
Sacensību organizators Intars Sabulis pēc sacīkšu veiksmīgas aizvadīšanas bija gandarīts par paveikto, tomēr izteica sarūgtinājumu attiecībā uz salīdzinoši nelielo skatītāju un līdzjutēju skaitu trases malā. “Vēlos izteikt pateicības vārdus Gulbenes novada domei un uzņēmumam “Latvijas Nafta”, bez kuru finansiālā atbalsta sacensības aizvadīt nebūtu bijis iespējams. Protams, paldies arī atbalstītājiem un sponsoriem, kuri parūpējās par balvām sportistiem; ļoti novērtēju motokrosa rīkošanā sniegto atbalstu,” teic Sabulis.
 
Latvijas čempionāta motokrosā Jauniešiem un Amatieriem ceturtais posms gaidāms 7. jūlijā Viļakā, mototrasē “Baltais Briedis”.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs