Rīgā 22°C
Sekojiet ziņām
sestdiena 26. septembris
Vārda dienas Gundars, Knuts, Kurts

Aicinājums uz sabiedrisko diskusiju "Par saudzīgu mototransporta pārvietošanos Latvijas mežu ceļos"

  • Teksts: Arnis Blodons, MCA sekretārs
  • |
  • Publicēts 2020. gada 17. februārī
  • 0 komentāri

Latvijas Motoklubu asociācija rīkos diskusiju “Par saudzīgu mototransporta pārvietošanos Latvijas mežu ceļos” 18. februārī Biķernieku kompleksajā sporta bāzē S.Eizenšteina ielā 16, plkst. 15.00, kur tiksies pārstāvji no CSDD, Latvijas Motoklubu asociācijas (MCA), Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF), Latvijas Valsts mežiem, Rīgas mežiem, Valsts mežu dienesta, Valsts policijas un Valsts vides dienesta.

Diskusiju un sarunu ir rosinājuši pēdējā laika notikumi, saistīti gan ar šķēršļu izvietojumu meža infrastruktūrās, kas raisījuši smagus, letālus rezultātus, un nesankcionēta mototransporta izmantošana Ložmetējkalna teritorijā.

Sarunas pamatnostādnes – rast kopīgu skatījumu uz mototransporta pārvietošanos meža infrastruktūrā, skaidrot sabiedrībai ko un kā drīkst, kur drīkst un kā sabalansēt sabiedriskās intereses, ievērojot visu pušu tiesības un pienākumus. Jautājumu loks, ar kuru saistīta diskusija un kuros plānots rast visiem pieņemamu saskarsmi:

1) Paust un skaidrot viedokli, kur var, kur nevar un kāpēc pārvietoties mežu teritorijās. Terminu “dabiskā brauktuve” skaidrojums, kur tiešām nedrīkst braukt un ko ietver sevī termins “minerāljoslas”, to izmantošana;

2) Motociklistu starptautiskā ētikas kodeksa punkti, to popularizēšana ikdienā (TET Takas 10 baušļi);

3) Alternatīvas teritorijas tūrisma enduro treniņiem, kur, kā un kā pareizi pieteikt. (Cirtnes, karjeri īslaicīgai izmantošanai);

4) Kartes, informatīvā datu bāze, tās pieejamība un izvietojums;

5) Kā ierobežot nelegālu un ekstrēmu pretdarbību (naglas, metāla dzelkšņi takās un ceļos).

Diskusijas pamatmērķis ir sākt saprotamu un skaidrojošu kampaņu motobraucēju un kvadriciklistu vidū uzsākot 2020 gada motosezonu ievērot saudzīgu un draudzīgu attieksmi pret Latvijas dabu, neierobežojot tiesības ceļot un pārvietoties pa ceļu, meža ceļu infrastruktūru to saudzējot.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs