Rīgā 12°C
Sekojiet ziņām
svētdiena 21. jūlijs
Vārda dienas Meldra, Meldris, Melisa

Ar ārvalstu sportistu dalību atjaunotajā Kandavas mototrasē notiks superkross

  • Teksts: Anda Treija | Foto: publicitātes
  • |
  • Publicēts 2019. gada 5. jūlijā
  • 0 komentāri

Jau šo svētdien, 7. jūlijā, "Motoparks Kandava" uzņems spēcīgus solo klašu motosportistus, kas cīnīsies "MPK Supercross" sacensībās. Kopējais balvu fonds – 7000 eiro, kopvērtējumā tiks apbalvoti pirmo piecu vietu ieguvēji. Sacensību laikā tiks noteikta arī spēcīgākā komanda, kas saņems 1000 eiro. Skatītājus priecēs mūzikas grupa "Dzelzs Vilks".

Būs iespēja redzēt arī pagājušā gada Šveices vicečempionu, ko apsteidza vien MXGP braucējs Džeremijs Sīvers. Luka Brugmans Latvijā iepriekš sacensībās nav piedalījies, bet apņēmības pilns parādīt, ka spēj cīnīties par augstām vietām. Arī labākie Igaunijas motosportisti apstiprinājuši dalību - Tanels Leoks, Gerts Krestinovs, Prīts Ratseps, Indreks Magi, Andero Lusbo un Karels Kutsars. Kopumā uz starta līnijas stāsties sportisti no vairāk nekā desmit valstīm, arī Toms Macuks un Dāvis Ivanovs apstiprinājuši dalību. Redzēsim arī čehu sportistu Vaclavu Kovaru, kurš piedalās Eiropas čempionātā EMX 2T klasē un šobrīd ir kopvērtējuma piektajā vietā. Piedalīsies arī tādi jaunie motosportisti no Nīderlandes kā Luka Nijenhuiss un Larss van Berkels.

"Kādu laiku šajā trasē ir bijis klusums, bet nolemts to mainīt," stāsta sacensību organizators Fīlips Kempelis. "Te vairākus gadus norisinājās arī populārā seriāla "Superkauss" posmi. Kandavas trase veidota pirms vairākiem gadiem ar spāņu trašu speciālista Gabi Villada palīdzību. 2018. gada nogalē viņš iesāka trases pārbūvi un pabeidza to šī gada aprīlī. Trase ir izmainīta līdz nepazīšanai, salīdzinājumā ar to laiku, kad pēdējo reizi šeit norisinājās sacensības."

Šajās sacensībās piedalīsies sportisti MX85, MX Jaunieši, A30+, Veterāni, MX2 un ātrākajā MX1 klasē. Sacensībām kvalificējas labākie 40 pēc kvalifikācijas treniņu uzrādītajiem laikiem, neatkarīgi no klases. Kopvērtējumā tiks apbalvoti pirmo piecu vietu ieguvēji katrā klasē, kā arī piešķirtas holeshot balvas – 50 eiro katras klases sportistam, kas pirmais šķērso starta līkumā speciāli izveidotu līniju.

"Ja skatāmies mototrases Latvijā, tad var teikt, ka šī ir ļoti cieta seguma, tomēr tik un tā tas nav pielīdzināms tik cietām trasēm, kādas var sastapt Itālijā vai Spānijā," stāsta Kempelis. "Trase ir diezgan sarežģīta ar dažādiem elementiem, un šie elementi ir diezgan precīzi veicami un nepiedod kļūdas. Sportistus sagaida aizraujošas sacīkstes, kur būs gan sprinta veida braucieni, gan arī ierastie garuma braucieni. Noteikti svarīgi būs starti, kā jau lielākajā daļā trašu, tomēr esam centušies padomāt, lai trase būtu ar vairākām trajektorijām, pa kurām būtu iespēja apsteigt vienam otru. Esmu saņēmis vairākus jautājumus, vai šis būs superkross kā ASV? Nē, tas būs klasisks motokross."

Biļetes uz pasākumu >>

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs