• Teksts: Juris Dargēvičs | Foto: RSP by Guillaume76
  • |
  • Publicēts 2019. gada 10. jūnijā
  • 0 komentāri

Ar izcīnītu trešo vietu pasaules čempionāta posmu blakusvāģu motokrosā Igaunijā, Kivieli trasē noslēgusi holandieša Etjēna Baksa un latvieša Kaspara Stupeļa ekipāža, kas kopvērtējumā aizvien atrodas vadībā.

Pirmajā braucienā uzvarēja Kēns Hermanss/Nikolā Musē, bet Bakss ar Stupeli finišēja otrie, piekāpjoties 14 sekundes. Trešo vietu guva pašreizējie pasaules čempioni Marvins Vanlušens un Bens van den Bogārts, kuri uz starta stājās jau nepilnu nedēļu pēc Francijas posmā piedzīvotā smagā kritiena.

Arī otrajā braucienā triumfēja Hermansa ekipāža, šoreiz otro vietu ieņemot Vanlušenam, bet trešo - Arnem Dīrkensam/Robijam Baksam. Tikmēr Stupeļa pārstāvētā komanda šajā reizē ieņēma ceturto vietu.

Startēja arī igauņa Kerta Varika un latvieša Laura Daidera duets. Pirmajā braucienā viņiem cerīga septītā vieta, bet otro braucienu sportisti pabeidza ar ieņemtu 19. pozīciju.

Par Igaunijas posma uzvarētājiem kļuva Hermanss/Musē, otrajā vietā Vanlušens/Van den Bogārts, Bakss/Stupelis šajā reizē trešie, bet Variks/Daiders ierindojās 11. vietā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Bakss ar Stupeli aizvien pārliecinošā vadībā, lai gan Vanlušena ekipāža nedaudz pietuvojusies un tagad atpaliek 25 punktus. Variks un Daiders ir astotie.

Tagad pasaules čempionātā mēnesi garš pārtraukums. Astotais posms tiks aizvadīts 7. jūlijā Nīderlandē, Markelo trasē.