Blakusvāģu pasaules čempions Musē tiek pie jauna pilota

• Juris Dargēvičs | Foto: fimsidecarcross.com
  • |
  • Publicēts 2017. gada 5. decembrī
  • 0 komentāri

Nākamajā sezonā pašreizējais pasaules čempions blakusvāģu motokrosā Nikolā Musē startēs kopā ar Koenu Hermansu, kurš šogad izcīnīja augsto piekto vietu kopvērtējumā.

2017. gada pasaules čempionātā holandiešu pilots Koens Hermanss startēja kopā ar savu tautieti Keniju van Gālenu, tomēr pieredzējušais 2012. gada pasaules čempions nolēma beigt karjeru, par iemeslu minot nepieciešamību vairāk laika veltīt ikdienas darbam. Aizvadītajā sezonā viņi kopvērtējuma tabulā par četriem punktiem uzveica sestajā vietā palikušos latviešus Jāni Daideru un Kasparu Stupeli.

Hermanss meklēja jaunu pārinieku, neoficiāli jau bija zināms, ka tas varētu būt Nikolā Musē, bet pirmdien beidzot tas tika apstiprināts oficiāli. Franču kantētājs Musē šogad kopā ar Etjēnu Baksu ieguva pasaules čempionu titulu. Zīmīgi, ka Musē ir pirmais Francijas pārstāvis, kuram izdevies to izcīnīt. Uzreiz pēc tam gan ekipāža sadarbību nolēma šķirt, bet jau pirms kāda laika noskaidrojās, ka holandietis Bakss apvienos spēkus ar Stupeli, kurš jau iepriekš bijis viņa kantētājs.

20 gadus vecais Hermanss ir viens no talantīgākajiem jaunajiem blakusvāģu pilotiem. Pasaules čempionātā viņš startē kopš 2014. gada, pērn sezonu pabeidza astotais, bet šogad septiņas reizes finišēja trešajā vietā, vienreiz ierindojās otrajā pozīcijā un ieņēma piekto vietu kopvērtējumā. Uzvaras Hermanss vēl nav guvis, bet noteikti uz tām cer nākamgad.

"Esmu priecīgs paziņot, ka Nikolā Musē ir mūsu komandas jaunais dalībnieks," pirmdien pavēstīja Hermanss. "Esmu pārliecināts par viņa spējām, un ticu, ka kopā spēsim cīnīties par pjedestāliem."

Lai cerības uzlabotu, Hermanss arī nolēmis "VMC" ražojuma motociklu nomainīt pret Daniela Vilemsena darbnīcā tapušo "WSP".

Jāatgādina, ka latviešu kantētājs Elvijs Mucenieks arī nākamgad būs francūža Valentīna Žirū līdzbraucējs, kamēr Jānis Daiders pasaules čempionātā nolēmis vairs nestartēt.