Rīgā 5°C
Sekojiet ziņām
trešdiena 17. oktobris
Vārda dienas Gaitis, Gaits, Karīna

Enduro sacensību sezona startēs marta otrajā pusē Liepājā

Šogad Latvijas Enduro sacensību sezonas atklāšana notiks 24. martā, Liepājā, "Motoparks Lauma" mototrasē, kur risināsies Baltijas kausa un Latvijas kausa pirmais posms Cross Country. Sezonas sākums nav aiz kalniem, tādēļ LaMSF Enduro komisija vēlas iepazīstināt ar galvenajām izmaiņām, kas šogad paredzētas Cross Country.

Pirmkārt, ir izveidota jauna dalībnieku klase A18+. Šajā klasē varēs startēt sportisti no 18 līdz 29 gadu vecumam, kuri vairs nedrīkstēs startēt C (iesācēju) klasē un kuri vēl nav gatavi startēt kādā no augstākām līmeņa (“E”) klasēm. Šī klase ir izveidota, lai veidotu loģisku un pakāpenisku jauno sportistu izaugsmi. C klasē šogad vairs nedrīkstēs startēs dalībnieki, kuri pagājušajā gadā bijuši pirmo trīs vietu ieguvēji Cross Country sezonas kopvērtējumā, kā arī tie, kuri 2016. gadā bijuši pirmo sešu vietu ieguvēji sezonas kopvērtējumā. A18+ klases starta numuru foniem ir jābūt oranžiem ar melniem cipariem.

Otra būtiskā izmaiņa – komandas pieteikšana Latvijas klubu komandu kausam (LKKK) ir ar dalības maksu. Šī maksa ir zemāka (sezonā 40 EUR, bet dalība tikai vienā posmā – 15 EUR) ar noteikumu, ja visiem komandas dalībniekiem ir konkrētā kluba gada Enduro licences. Šādas komandas sezonas laikā drīkst mainīt dalībniekus.

Dalības maksa ir augstāka (sezonā 60 EUR, bet tikai vienā posmā – 20 EUR), ja visiem dalībniekiem nav kluba gada enduro licences: vismaz diviem vienas komandas dalībniekiem ir jābūt konkrētā kluba gada enduro licencēm, bet pārējie var būt ar vienreizējām vai gada enduro individuālajām licencēm (nedrīkst būt ar cita kluba gada enduro licencēm). Šādas komandas sezonas laikā nedrīkst mainīt dalībniekus.

LKKK komanda sastāvēs no 3 līdz 4 dalībniekiem, no kuriem 3 labākie individuālie rezultāti dos komandas ieskaites punktus. LKKK pirmās trīs vietas ieguvušās komandas sezonas beigās tiks apbalvotas ar naudas balvām sekojoši: no saņemtās Cross Country LKKK klubu komandu pieteikuma maksas 1. vieta iegūs 30%, 2. vieta –15% un 3. vieta –10%.

Lai nodrošinātu sezonas pēdējo sacensību apmeklējumu lielākā dalībnieku skaitā, pirmo sešu vietu ieguvēji katrā klasē šajās sacensībās iegūs papildus punktus, kas dod arī papildus punktus LKKK sezonas ieskaitē.

Ir uzklausītas arī kvadraciklu braucēju vēlmes, un viņi drīkstēs ierasties uz sacensību reģistrāciju arī pēc solo klašu reģistrācijas. Konkrēti laiki tiks norādīti attiecīgajā sacensību nolikumā.

Atgādinājums tiem, kuri startēs ar vienreizējām licencēm! Neaizmirstiet laikus iegādāties apdrošināšanu, un izdrukāto polisi paņemt līdz uz sacensībām. Apdrošināšanu var iegādāties licences.lv/insurance. Lūdzam sportistus, kuri iegādāsies gada licenci, pieteikties un apmaksāt to laicīgi, vismaz trīs darba dienas iepriekš, pretējā gadījumā, līdz sacensību sākumam, licence var nebūt izveidota bankas pārskaitījuma un datu apstrādes aizkavēšanās dēļ.

Atgādinājums vecākiem – Latvijas sacensībās 18 gadu vecumu nesasnieguša sportista vietā dokumentus paraksta kāds no vecākiem, aizbildnis vai viņu notariāli pilnvarots pārstāvis. Vienreizējas licences iegādes gadījumā jāuzrāda dokuments, kas apliecina vecāku vai aizbildņa piekrišanu.

Pilns Cross Country nolikums pieejams lamsf.lv/sporta-veidi/enduro/enduro-cross-country/dokumenti.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs