Rīgā 9°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 24. septembris
Vārda dienas Agris, Agrita

Enduro sprinta sezonas ievadā E1 klasē uzvar Siliņš, E2 klasē ar uzvaru debitē Šteinbergs

  • Autors: Kristīne Ābelniece (LaMSF) | Foto: Edgars Čipāns
  • |
  • Publicēts 2016. gada 30. martā
  • 1 komentāri

Pagājušās nedēļas nogalē, 26.martā Ķesterciemā, Bušu karjerā tika aizvadīts ilgi gaidītais pirmais Latvijas kausa un Baltijas kausa posms enduro sprintā, atklājot 2016. gada sezonu. Kopskaitā trasē devās 131 sportists, kuru vidū bija gan pērnā gada čempioni, gan līdz šim neredzēti dalībnieki.

Sezonas atklājošajās sacensībās izdevās pamatīgi pieskandināt Ķesterciema trasi, jo klātienē bija vērojami gan pērnā gada čempioni, gan labi pazīstami motokrosa braucēji, piemēram, Ivo Šteinbergs un Raimonds Baltgalvis, kuri ne tikai debitēja, bet arī guva augstus panākumus savās klasēs. Sportistiem izdevās kārtīgi pacīnīties un izbaudīt sacensības, tādēļ atsauksmes pēc aizvadītā posma no sportistiem visnotaļ labas.

"Sacensības bija ļoti labi noorganizētas, organizators bija pacenties izveidot perfektu trasi - interesantu un pietiekami garu priekš lielā dalībnieku skaita," stāsta Enduro komisijas vadītājs Jurģis Bergs. "Manuprāt, visi bija apmierināti un pirmās sacensības bija izdevušās godam. Pirmais posms bija kupli apmeklēts arī no Igaunijas un Lietuvas sportistu puses - mēs pat nebijām cerējuši uz tik lielu sportistu skaitu, taču svarīgākais, ka viss aizritēja veiksmīgi un bez traumām. Patīkami, ka arī šogad enduro sprintu papildinājušas daudzas jaunas sejas."

Kā jau tika paredzēts, daudzu iecienītajā E1 klasē jau atkal pārāks izrādījās Edgars Siliņš, bet tuvākais sekotājs bija Igaunijas sportists Veiko Rāts. Trešo vietu izdevās izcīnīt mājiniekam Gintam Bērziņam. E2 klasē pirmo vietu izcīnīja pieredzējušais motokrosa braucējs Ivo Šteinbergs, otro vietu ieņēma Martins Leoks, bet trešo - Gustavs Kundziņš. E3 klasē uzvaras laurus tomēr plūca igaunis Elarijs Talu, otro vietu ieņēma Lauris Ermanis, bet trešo - Dovids Venclovs no Lietuvas.

Senioru klasē pirmo vietu pārliecinoši izcīnīja Raimonds Baltgalvis, taču trijniekā jau atkal savu vietu atrada arī kaimiņu sportisti, otro un trešo vietu ieņemot igauņiem Toivo Nikopensiusam un Egonam Uprausam. Hobby klasē uzvaras laurus pirmā posma kopvērtējumā plūca Kaspars Ērkulis, otro vietu ieņēma Ģirts Dubavs, bet trešo - Mareks Ķikurs. Arī Veterānu klasē pirmo trijnieku iekaroja mājinieki - pirmajā vietā Ivars Miķelsons, otrajā vietā Andris Kalniņš, bet trešajā pozīcijā Pēteris Sliede. Viskuplāk pārstāvētajā C klasē pirmais trijnieks sekojošs: pirmais Jānis Lubāns, otrajā vietā igaunis Mirko Raups, bet trešais - vēl viens ziemeļu kaimiņš, Stens Vaise. Savukārt Endro Street Rally klasē šoreiz startēja viens sportists - Evalds Masons no Lietuvas.

Iespaidīgas sacensības aizvadīja arī Kvadriciklu klase, kurā goda pjedestālu šoreiz pārstāvēja vien Lietuvas braucēji. Pirmo vietu posmā izcīnīja Arūnas Sipavičius, otro guva Raimondas Preisegalavicius, bet trešo - Evaldas Maciulis.

Trasē devās arī šī sporta veida jaunā paaudze, pārstāvot Junioru 10+ klasi. Pirmo vietu izcīnīja Miks Rasmanis, bet otro - Ričards Ansviesulis.

Sacensību rezultāti >>

Atgādinām, ka Latvijas kausa ieskaitē enduro sprintā šogad paredzēti četri posmi. Pirmais jau aizvadīts, bet otrais posms 9. jūlijā norisināsies Madonā.

1 komentāri

  • Autoram pirms 2 gadiem

    Šteinbergs arī pagājušajā gadā startēja Enduro Sprintā

Vārds

Komentārs