Rīgā 21°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 24. jūnijs
Vārda dienas Jānis

Jonasam trešā MX2 uzvara pēc kārtas, Šileika gūst punktus EMX250 ieskaitē

  • Juris Dargēvičs | Foto: mxgp.com
  • |
  • Publicēts 2018. gada 26. martā
  • 0 komentāri

Pagājušās nedēļas nogalē Spānijā, "Redsand" trasē tika aizvadīts pasaules motokrosa čempionāta trešais posms, MX2 klasē atkal triumfējot latvietim Paulam Jonasam no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas. Tikmēr Eiropas čempionātā cīņu sācis Tomass Šileika.

Sestdien Jonass prata uzvarēt kvalifikācijā, bet abos finālbraucienos svētdien startā ļāva vadību pārņemt citiem sportistiem.

Pirmajā braucienā startu izcēla Henrijs Jakobi ("STC Racing Husqvarna"), uz otro vietu pacēlās Konrāds Mjūzs ("Hitachi KTM UK"), savukārt Jonass tobrīd bija trešais. Jau uzreiz pēc tam Jonass pakāpās uz otro pozīciju, bet vēl pēc brīža jau bija līderis. Turpinājumā viņš palielināja pārsvaru pār konkurentiem un izcīnīja uzvaru. Finišā otrais bija komandas biedrs Horhe Prado, bet trešais sacīkstes pabeidza Tomass Kjers Olsens ("Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing").

Otrā brauciena starts vislabāk padevās Prado, bet Jonass viņu ātri apdzina. Lai gan dažbrīd nācās pacīnīties, lai nosargātu pirmo vietu, vēlāk Jonass atkal atrāvās un uzvarēja. Tikmēr Olsens krita no otrās pozīcijas un momentu lieliski izmantoja Darijans Sanjeijs ("Bike It DRT Kawasaki"), kurš tika garām ne vien dānim, bet arī Prado, izcīnot otro vietu braucienā. Prado šoreiz finišēja trešais.

Jonass līdz ar to uzvarējis visos šogad notikušajos sešos pasaules čempionāta finālbraucienos un ieguvis uzvaru trešo posmu pēc kārtas. Posmā otrais šoreiz bija Prado, bet Olsens ierindojās trešajā vietā. Sezonas kopvērtējumā Jonasam tagad 30 punktu pārsvars pār Olsenu, bet 45 punktus zaudē spānis Prado.

Posma kopvērtējums:

Vieta Sportists Valsts Motocikls Punkti
1. Pauls Jonass LAT KTM 50
2. Horhe Prado ESP KTM 42
3. Tomass Kjers Olsens DEN Husqvarna 38
4. Darijans Sanaijejs USA Kawasaki 37
5. Hanters Lorenss AUS Honda 32
6. Konrāds Mjūzs GBR KTM 30
7. Džeds Bītons AUS Kawasaki 28
8. Kalvins Vlānderens RSA Honda 28
9. Bens Vatsons GBR Yamaha 20
10. Bass Vāsens NED Honda 20

PČ kopvērtējums:

Vieta Sportists Valsts Motocikls Punkti
1. Pauls Jonass LAT KTM 150
2. Tomass Kjers Olsens DEN HUS 120
3. Horhe Prado ESP KTM 105
4. Hanters Lorenss AUS HON 99
5. Konrāds Mjūzs GBR KTM 81
6. Bens Vatsons GBR YAM 81
7. Džeds Bītons AUS KAW 72
8. Darijans Sanaijejs USA KAW 68
9. Kalvins Vlānderens RSA HON 63
10. Vsevolods Briļjakovs RUS YAM 54

MXGP klasē abos braucienos uzvarēja Antonio Kairoli ("Red Bull KTM Factory Racing"), kurš līdz ar to kļuvis par pasaules čempionāta jauno līderi, lai gan pašlaik tikpat punkti arī viņa komandas biedram Džefrijam Herlingsam, kurš abās sacīkstēs un arī Spānijas posma summā guva otro pozīciju.

Turpat norisinājās arī Eiropas motokrosa čempionāta cīņas. EMX250 klasē problēmas ar motocikla elektroniku bija Kārlim Sabulim, līdz ar to tas ietekmēja ātrumu un viņš finālbraucieniem nekvalificējās. Toties uz starta izšķirošajos braucienos stājās Tomass Šileika, kurš pirmajā braucienā jau pašā sākumā izstājās, bet otro braucienu noslēdza augstajā desmitajā pozīcijā. Posmā Šileika līdz ar to guva 11 punktus un 16. vietu.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs