Jonass abos braucienos Beļģijā krīt, posmā gūst piekto vietu

• AutoEuro | Foto: mxgp.com
  • |
  • Publicēts 2018. gada 6. augustā
  • 0 komentāri

Piedzīovojot kritienus abos finālbraucienos, pasaules motokrosa čempionāta posmā Beļģijā MX2 klasē piekto vietu guvis latviešu motosportists Pauls Jonass no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas.

Kvalifikācijas braucienos Lommelas trasē Jonass izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai komandas biedram un sīvākajam sāncensim sezonas kopvērtējumā, Horhem Prado.

Pirmajā braucienā latvietis cīnījās ar Prado, kad piedzīvoja kritienu, noslīdot uz piekto pozīciju. Prado šajā braucienā uzvarēja, bet Jonass finišēja ceturtais. Otrajā braucienā Prado atkal guva uzvaru, bet Jonass jau pašā sākumā krita un bija ārpus vadošā desmitnieka. Finišā izdevās aizcīnīties līdz sestajai vietai.

Beļģijas posmā maksimālo punktu skaitu guva spānis Prado, aiz sevis atstājot Tomasu Kovingtonu, Tomasu Kjeru Olsenu, Jago Gērtsu un Jonasu, kuram piektā vieta. Tikmēr pasaules čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē tagad Prado pārsvars pār otrajā pozīcijā esošo Jonasu pieaudzis līdz 28 punktiem.

MXGP klasē abos braucienos uzvarēja "KTM" pārstāvis Džefrijs Herlingss, abas reizes otrais bija viņa komandas biedrs Antonio Kairoli, bet trešais - Makss Enstijs. Arī posmā pirmo trīs vietu izkārtojums tāds pats. Startēja arī Matīss Karro, ieņemot 29. un 25. vietu braucienos, līdz ar to punkti netika izcīnīti. Tikmēr čempionātā Herlingsa pārsvars pār tuvāko sekotāju Kairoli šobrīd 36 punkti.