Rīgā 21°C
Sekojiet ziņām
otrdiena 20. augusts
Vārda dienas Bernhards, Boriss

Jonass: "Dažu mēnešu laikā ceru atgūt savu fizisko formu"

  • Teksts: Juris Dargēvičs | Foto: Juan Pablo Acevedo, Husqvarna Media
  • |
  • Publicēts 2019. gada 26. martā
  • 1 komentāri

Pagājušās nedēļas nogalē Lielbritānijā norisinājās pasaules motokrosa čempionāta sezonas otrais posms, kurā uz starta MXGP klasē stājās gan Pauls Jonass, gan Matīss Karro. "Matterley Basin" trasē bija ieradies arī paprāvs skaits latviešu līdzjutēju, kā rezultātā daudzviet bija redzami plīvojam Latvijas karogi.

"Rockstar Energy Factory Racing" sportistam Paulam Jonasam šis bija otrais motokross šogad, kā arī otrais jaunās komandas sastāvā. Lai gan pirms izbraukšanas trasē viņš jutās labi, jāņem vērā, ka pēc sacensībām Argentīnā braucēju nomocīja veselības problēmas, kā rezultātā nedēļas garumā viņš nevarēja trenēties nemaz. Tikmēr "Matterley Basin" trase Jonasam ir mīļa vieta - tieši šeit 2013. gadā viņš kļuva par Eiropas čempionu EMX125 klasē.

Sestdien kvalifikācijā Jonass izcīnīja 13. vietu un atzina, ka tieši relatīvi sliktā starta dēļ bijis jāatdod daudz pūļu, lai paceltos uz augšu.

Pirmajā finālbraucienā, lai gan vienubrīd Jonass bija desmitais, finišs tika šķērsots ar 14. rezultātu.

"Pirmajā braucienā sākumā braucu nedaudz piesardzīgi, bet, kad atradu vajadzīgo ritmu, nebija vairs palicis daudz laika, lai cīnītos par vietu pirmajā desmitniekā," stāsta Pauls. "Pirms starta jutos labi, bet sacensību laikā braukšana nesanāca tāda, kā biju to paredzējis."

Pauls Jonass. Foto: Juan Pablo Acevedo, Husqvarna Media

Pēc otrā brauciena starta Jonass bija pat sestais un šādi pavadīja lielu daļu no sacensībām, taču vēlāk atzina vairāku konkurentu pārākumu un finišēja 11. vietā, šo pozīciju izcīnot arī posma kopvērtējumā.

"Pirmās 15 minūtes jutos lieliski, kas atsaucās uz manu braukšanu un parādīto rezultātu," skaidro MXGP klases debitants. "Diemžēl pēc tam sāku nogurt un pieļāvu vairākas kļūdas, kas samazināja manu ātrumu un ļāva konkurentiem mani apdzīt. Pavisam noteikti šobrīd neesmu labākajā fiziskajā formā, bet ceru, ka dažu mēnešu laikā varēšu teikt pretējo. Ar savu sniegumu šajā nedēļas nogalē neesmu pilnībā apmierināts, bet nevajadzētu aizmirst, ka laiks, ko esmu pavadījis trenējoties uz šī motocikla, ir relatīvi neliels, tāpēc nav jācer uz brīnumiem. Komanda ir apmierināta ar manu sniegumu un, tāpat kā pēc sacīkstēm Argentīnā, ir konkrētas lietas, kas jāuzlabo. Šobrīd primārais mērķis ir turpināt braukt sacīkstēs un pavadīt uz motocikla pēc iespējas vairāk laika. Noteikti testēsim motocikla regulējumus, lai jau nākamnedēļ gaidāmajā posmā Nīderlandē un citās sekojošajās sacīkstēs no tā dabūtu ārā iespējami vairāk. Gan komanda, gan es esam pozitīvi noskaņoti, un paveiktā darba apjoms tikai pieaugs. Ceru, ka nākamajos posmos spēšu būt stabilāks un izcīnīšu iespēju būt starp desmit ātrākajiem."

Matīss Karro. Foto: Facebook.com/matiss.karro

Savukārt Matīss Karro pirmajā braucienā sākumā provizoriski bija iebraucis punktos, taču no 20. pozīcijas atkrita uz 28. Otrais brauciens viņam ļoti neveiksmīgs, jo sāpīgs kritiens un izstāšanās jau pašā sākumā.

"Šis bija mans pirmais MXGP posms šosezon," stāsta Matīss, kurš izies uz starta arī pasaules čempionāta trešajā posmā šonedēļ Nīderlandē. "Ar katru nākamo sesiju jutos arvien labāk un komfortablāk, lai dotos cīņā, bet otrajā braucienā pieļāvu kļūdu, kas maksāja iespēju finišēt. Par laimi esmu ticis cauri sveikā vien ar dažiem nobrāzumiem, bet jūtos motivēts strādāt vēl vairāk, lai būtu gatavs nākamajām sacīkstēm."

1 komentāri

  • Uga pirms 5 mēnešiem

    gan jau atgūs.būs viss labi.

Vārds

Komentārs