Rīgā 3°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 19. novembris
Vārda dienas Betija, Elizabete, Liza, Līze

Jonass: "Esmu sagatavojies cīņai par čempiona titulu"

  • Juris Dargēvičs | Foto: Tom Thibo
  • |
  • Publicēts 2017. gada 13. janvārī
  • 2 komentāri

Jau pēc nedaudz vairāk nekā mēneša Katarā startēs pasaules motokrosa čempionāta jaunā sezona. No latviešiem uz starta izies tikai Pauls Jonass, kura mērķis šogad ir izcīnīt titulu MX2 klasē.

Tieši šodien, 13. janvārī Paulam ir dzimšanas diena - sportistam aprit 20 gadi. Šogad viņš jau trešo sezonu pārstāvēs "Red Bull KTM Factory Racing" komandu, ko var uzskatīt par vienu no spēcīgākajām vai pat visspēcīgāko pasaules motokrosa čempionātā.

Pagājušā gada jūlijā Jonass Loketas trasē guva galvas traumu, kas ietekmēja viņa turpmāko sezonu un pieci posmi bija jāizlaiž. Neskatoties uz to, kopvērtējumā sportists ierindojās piektajā vietā. Tomēr tas arī deva izdevību agrāk nekā parasti uzsākt gatavošanos jaunajai sezonai, un pašlaik Jonass ir savā labākajā formā.

"Vairs nevaru sagaidīt," šonedēļ LTV1 raidījumā "Sporta Studija" sacīja Jonass. "Gribu nostāties pie starta barjeras ar konkurentiem un nobraukt sacīkstes. Jūtos ļoti labi, esmu ļoti labā formā, nevar salīdzināt ar pagājušo gadu. Ļoti pietrūka tas, ka toreiz nebiju tik pārliecināts un spēcīgs uz motocikla. Braukšanas treneris Marks de Rūvers man iemācījis tiešām daudz jaunas lietas, tāpēc esmu progresējis tieši braukšanā. Mērķis ir tas pats - kļūt par pasaules čempionu."

Arī pats De Rūvers un Jonasa mehāniķis Gatis Frinde atzīst, ka sportists kļuvis labāks kā braucējs, tādēļ šogad uz viņu tiek liktas lielākas cerības nekā jebkad. Arī fiziskās sagatavotības treneris Villijs Lindens atzīst, ka Jonasam ir visas dotības, lai kļūtu par pasaules čempionu.

Atgādinām, ka 2015. gadā viņš MX2 klasē kļuva par vicečempionu.

Pasaules čempionāta Kataras posmā, kas notiks jau 24. un 25. februārī, Jonass būs vienīgais no latviešiem uz starta. MXGP klasē cīņā dosies 27 sportisti, kamēr MX2 klasē - 36 dalībnieki.

Kataras PČ posma dalībnieku saraksts >>

2 komentāri

  • GG pirms 2 gadiem

  • Edza pirms 2 gadiem

    Lai veicas!

Vārds

Komentārs