Jonass Francijā piektais, Prado pietuvojas kopvērtējumā

• AutoEuro | Foto: mxgp.com
  • |
  • Publicēts 2018. gada 10. jūnijā
  • 0 komentāri

Ar izcīnītu piekto vietu pasaules motokrosa čempionāta posmu Francijā, Sanzāna d'Anželī trasē MX2 klasē noslēdzis latviešu motosportists Pauls Jonass, kopvērtējumā ļaujot būtiski pietuvoties savam sīvākajam sāncensim Horhem Prado, kurš kļuva par uzvarētāju.

Pirmajā braucienā pēc starta Jonass bija septītais, vēlāk spēja pacelties līdz trešajai vietai, bet tad otrs "Red Bull KTM Factory Racing" komandas sportists Prado latvieti apdzina. Finišā kā pirmais iebrauca Tomass Kovingtons, Prado bija aizcīnījies līdz otrajai vietai, trešo vietu ieņēma Tomass Kjers Olsens, bet Jonass palika ceturtais.

Jonasam izdevās nokļūt vadībā pēc otrā brauciena starta, tomēr sportists piedzīvoja kritienu un zaudēja daudzas pozīcijas. Pamazām izdevās pacelties uz augšu, pēdējos apļus viņš pavadīja sestajā pozīcijā, kurā arī sasniedza finišu. Prado šoreiz uzvarēja, Kovingtonu atstājot otrajā vietā, bet trešais arī šajā reizē bija Olsens.

Prado kļuva par Francijas posma uzvarētāju MX2 klasē, bet 45 punktus guva arī Kovingtons, kurš palika otrais. Jonass "Grand Prix" posmu šoreiz pabeidzis ar piekto rezultātu un izcīnītiem 33 punktiem, saglabājot vadīu sezonas kopvērtējumā, bet Prado ļaujot pietuvoties jau līdz 16 punktu atstatumam.

17. jūnijā Itālijā, Ottobiano trasē pasaules čempionāts turpināsies ar 11. posmu.