Rīgā 7°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 25. maijs
Vārda dienas Anšlavs, Junora

Jonass: "Ir sajūta, ka noticis pozitīvs klikšķis manā MXGP karjerā"

  • Teksts: Juris Dargēvičs | Foto: Juan Pablo Acevedo, Husqvarna Media
  • |
  • Publicēts 2019. gada 15. maijā
  • 0 komentāri

Pasaules motokrosa čempionāta posmā Itālijā, Mantovas trasē, kur sportistiem bija jābrauc pa dubļainu segumu, latvietis Pauls Jonass pirmo reizi MXGP karjerā kāpa uz pjedestāla. Sportists pēc sacīkstēm atzina, ka, viņaprāt, sagaidīts tas "pozitīvais klikšķis", pēc kā viss sāk iet uz labo pusi.

"Nedēļas nogale bija tiešām lieliska," portāls "mxlarge.com" citē Jonasu. "Ļoti svarīgas bija jau kvalifikācijas sacensības, lai gan nefinišēju tik augstā vietā, kā cerēju. Tas, ka padevās labs starts un biju tuvu līderiem, deva lielu pārliecību par sevi, ko vēlāk izmantoju finālbraucienos. Trase bija dubļaina, bet man patīk dubļi, tāpēc jutos labi."

Abos braucienos uzvarēja "KTM" rūpnīcas braucējs Antonio Kairoli, savukārt Jonass, kurš pirmo gadu pārstāv "Husqvarna" nometni, pirmajās sacensībās ierindojās otrajā vietā, bet pēdējā cīņā ieguva trešo vietu, zaudējot arī "Honda" oficiālās komandas sportistam Braienam Bogersam, kuru pirms tam mēģināja apdzīt.

"Finālbraucienos starti nepadevās perfekti, bet sanāca ātri veikt dažas apdzīšanas, kā arī izvairīties no lielu kļūdu pieļaušanas," skaidro Pauls. "Bija tik laba sajūta, ka pirmajā braucienā finišēju otrajā vietā. Otrajā braucienā trasē vairāk bija izbraukta viena trajektorija, bet atkal jutos labi. Šķita, ka esmu ātrāks par Bogersu, bet pāris reizes, mēģinot viņu apdzīt, motocikls sāka izslīdēt, tāpēc nolēmu vairāk neriskēt un braucu mierīgāk. Daudz svarīgāk bija domāt par labu rezultātu sacensību kopvērtējumā."

Jonass neslēpj, ka par šo panākumu viņam ir īpašs prieks, turklāt cerības, ka arī turpmāk rezultāti būs augsti.

"Pirmo reizi būt uz pjedestāla un stāvēt blakus Kairoli, tas man ir īpašs notikums," viņš saka. "Ir sajūta, ka noticis pozitīvs klikšķis manā karjerā MXGP klasē. Aizvien neesmu simtprocentīgi labā formā, bet tagad jūtos daudz pārliecinātāks, un šis rezultāts dod lielu motivāciju turpināt smagi strādāt."

PČ kopvērtējums MXGP klasē pēc 5. posma

Vieta Sportists Valsts Motocikls Punkti
1. Antonio Kairoli ITA KTM 241
2. Tims Gajsers SLO Honda 201
3. Gotjē Polēns FRA Yamaha 175
4. Armins Jasikonis LTU Husqvarna 146
5. Klemēns Desāls BEL Kawasaki 142
6. Džeremijs Sīvers SUI Yamaha 124
7. Džeremijs van Horebīks BEL Honda 118
8. Pauls Jonass LAT Husqvarna 109
9. Šons Simpsons GBR KTM 100
10. Glens Koldenhofs NED KTM 94

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs