Rīgā 5°C
Sekojiet ziņām
sestdiena 7. decembris
Vārda dienas Anta, Antonija, Dzirkstīte

Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Jonass: "Jāstrādā pie fiziskās formas, jo MXGP motocikls prasa daudz vairāk"

  • Teksts: Juris Dargēvičs | Foto: mxgp.com
  • |
  • Publicēts 2019. gada 8. augustā
  • 0 komentāri

Pauls Jonass aizvadīto pasaules motokrosa čempionāta posmu Beļģijā noslēdza astotajā vietā, atzīstot, ka ar savu braukšanu sacensībās jūtas apmierināts. Tāpat viņš stāsta, ka ir jāturpina strādāt pie fiziskās formas uzlabošanas, jo MXGP motocikls paņem daudz lielāku enerģiju nekā bija pierasts iepriekšējās sezonās.

Turpinot debijas sezonu MXGP klasē, Jonass Beļģijā, Lommelas trasē pirmo braucienu pabeidza septītais, lai gan vienubrīd bija pacēlies pat uz piekto pozīciju. Otrajā braucienā "Rockstar Energy Husqwarna" komandas sportists sākotnēji atkal bija pirmajā pieciniekā, bet drīz vien atkrita uz leju. Šoreiz finišā 11. vieta, bet posma summā Jonass astotais.

"Sacīkšu diena bija grūta - gaiss iesila vairāk nekā kvalifikācijas dienā, bet trase bija kļuvusi nelīdzenāka. Pirmais brauciens bija labs, pieļāvu dažas kļūdas, kas mani atmeta no piektās uz septīto vietu, un tas bija sarūgtinoši, lai gan kopumā viss bija labi. Otrajā braucienā atkal padevās labs starts, bet vienā no līkumiem motocikls iestrēga, un pagāja laiks, pirms atsāku braukt. Ļoti žēl, jo šis ir viens no maniem mīļākajiem pasaules čempionāta posmiem, un es zinu, ka man te ir ātrums, lai parādītu labu sniegumu. Skatoties uz pozitīvajām lietām, mani apļu laiki bija labi un līdz pat finišam biju ātrs. Jāstrādā pie fiziskā spēka audzēšanas, jo 450 kubikcentimetru motocikla svars un papildus ātrums paņem no tevis daudz vairāk nekā MX2 motocikls. Kopumā ar savu braukšanu esmu apmierināts un tagad gatavojos posmam Itālijā."

Pirmajā braucienā uzvarēja Romēns Fevrs, savukārt otrajā braucienā savu pirmo uzvaru MXGP sacīkstēs guva Makss Enstijs. Tiesa, kopvērtējumā nepārspēts palika sezonas līderis Tims Gajsers no "Team HRC", kuram abas reizes izdevās finišēt otrajam.

"Šī bija lieliska nedēļas nogale - abos braucienos finišēju otrais un uzvarēju kopvērtējumā," stāsta Gajsers. "Braucu labi, sevišķi ņemot vērā, ka iepriekš Lommelā man bijušas grūtības. Šogad ar komandu esam smagi pastrādājuši un tas ir atmaksājies. Esam daudz labāk sagatavoti šādiem grūtiem apstākļiem, tāpat palīdzēja divi labi starti, kas veiksmīgi padevušies arī citkārt šajā gadā. Neuzvarēju nevienā no braucieniem, bet braucu gludi un ar apdomu, maksimāli izslēdzot kļūdas. Esmu ļoti priecīgs šeit uzvarēt, jo šis ir īpašs posms un pārbaude, kas parāda, cik ļoti esmu progresējis kā braucējs."

Pasaules čempionāta 15. posms notiks 18. augustā Itālijā, Imolas trasē.

MXGP kopvērtējums pēc 14. posma:

Vieta Sportists Valsts Motocikls Punkti
1 Gajser, Tim SLO HON 626
2 Seewer, Jeremy SUI YAM 439
3 Paulin, Gautier FRA YAM 402
4 Tonus, Arnaud SUI YAM 396
5 Cairoli, Antonio ITA KTM 358
6 Jasikonis, Arminas LTU HUS 355
7 Coldenhoff, Glenn NED KTM 349
8 Febvre, Romain FRA YAM 336
9 Van Horebeek, Jeremy BEL HON 329
10 Jonass, Pauls LAT HUS 321

MX2 kopvērtējums pēc 14. posma:

Vieta Sportists Valsts Motocikls Punkti
1 Prado, Jorge ESP KTM 644
2 Olsen, Thomas Kjer DEN HUS 520
3 Vialle, Tom FRA KTM 416
4 Geerts, Jago BEL YAM 413
5 Jacobi, Henry GER KAW 399
6 Sterry, Adam GBR KAW 314
7 Watson, Ben GBR YAM 282
8 Renaux, Maxime FRA YAM 271
9 Beaton, Jed AUS HUS 250
10 Vlaanderen, Calvin NED HON 248

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs