Rīgā 22°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 24. jūnijs
Vārda dienas Jānis

Jonass pirmajā braucienā Itālijā aizcīnās līdz ceturtajai vietai

  • Juris Dargēvičs | Foto: mxgp.com
  • |
  • Publicēts 2018. gada 8. aprīlī
  • 0 komentāri

Pasaules motokrosa čempionāta ceturtā posma pirmajā braucienā Itālijā Pauls Jonass prasmīgi pratis aizcīnīties līdz ceturtajai pozīcijai, taču reizē šī bija pirmā reize šosezon, kad latvietis ticis sakauts. Iepriekšējos trīs posmos viņš visas reizes finālbraucienos bija finišējis pirmais.

Kvalifikācijas sacīkstēs sestdien Itālijā, Pjetramuratas trasē jau startā "Red Bull KTM Factory Racing" komandu pārstāvošais Jonass sadūrās ar citu konkurentu un cīņu bija spiests atsākt viens no pēdējiem, bet aizcīnīties izdevās līdz 15. pozīcijai. Šodien pirmajā braucienā Jonass pēc starta bija devītais un prata pakāpties uz ceturto vietu.

"Holeshot" ieguva Jonasa pārinieks Horhe Prado, kurš uzvarēja vakar notikušajā kvalifikācijā, bet šodien pirmajā braucienā jau uzreiz pēc starta sāka palielināt pārsvaru pār konkurentiem un izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Tikmēr interesantākā cīņa Trentino "Grand Prix" izcīņā notika aiz Prado muguras. Jonass jau pirmajā aplī bija pacēlies uz sesto pozīciju, ātri noķēra Mikeli Servelinu, tomēr pēc dažiem mēģinājumiem uz kādu laiku mazliet atkāpās. Prado bija jau vairāk nekā desmit sekundes priekšā Jonasam, kad latvietis beidzot apdzina Servelinu un pacēlās uz piekto vietu.

Tālu nebija paspējis "aizmukt" Tomass Kovingtons, kuru Jonass visai ātri panāca un ar samērā bīstamu manevru, iespraucoties iekšmalā, tika priekšā. Tobrīd Prado bija ātrākais braucējs trasē, taču Jonass šķita ātrāks par sev priekšā braucošajiem Henriju Jakobi un Tomasu Kjeru Olsenu. Līdz laika atskaites beigām bija palikušas vēl 20 minūtes.

Lai gan varēja gaidīt, ka Jonass tuvosies konkurentiem, tas notika visai lēnu. Tikmēr 12. aplī kļūdījās Jakobi un viņam priekšā nokļuva Olsens. Jonass tobrīd jau bija aiz abiem sāncenšiem, bet nešķita, ka grasītos uzbrukt. Nepilnus divus apļus pirms finiša kļūdu pieļāva Olsens un Jakobi šo mirkli izmantoja, lai atgūtu zaudēto otro pozīciju. To viņš paveica ar Olsena izgrūšanu ārmalas valnī.

Šādā secībā braucēji arī finišēja. Kamēr Prado uzvarēja, Jakobi ieguva otro vietu, kas ir sportista labākais rezultāts šosezon, Olsens ieguva trešo vietu, bet Jonass, kuram pirms finiša bija draudīgi pietuvojies Kovingtons, palika ceturtais. Tas gan ir labs rezultāts, ja domā par čempionātu kopumā, un to Jonass pavisam noteikti dara.

Otrais brauciens MX2 klasē sāksies plkst. 17:00 pēc Latvijas laika.

Pirmais brauciens:

Vieta Sportists Valsts Motocikls Rezultāts
1. Horhe Prado ESP KTM 19 apļi
2. Henrijs Jakobi GER Husqvarna +7.613
3. Tomass Kjers Olsens DEN Husqvarna +10.550
4. Pauls Jonass LAT KTM +11.771
5. Tomass Kovingtons USA Husqvarna +12.890
6. Mikele Servelins ITA Honda +18.733
7. Jago Gērtss BEL Yamaha +30.941
8. Deivijs Pūtjess NED KTM +38.538
9. Vsevolods Briļjakovs RUS Yamaha +39.870
10. Adams Sterijs GBR Kawasaki +43.836

Visi rezultāti >>

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs