Rīgā 3°C
Sekojiet ziņām
pirmdiena 19. novembris
Vārda dienas Betija, Elizabete, Liza, Līze

Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Jonass: "Šādā aukstumā braukt ir grūti"

  • Juris Dargēvičs | Foto: mxlarge.com
  • |
  • Publicēts 2018. gada 20. martā
  • 0 komentāri

Cīnoties aukstā laikā, kad gaisa temperatūra nebija daudz augstāka par nulles atzīmi, pasaules motokrosa čempionāta otrajā posmā Nīderlandē, Valkensvārdes trasē uzvaru izcīnīja Pauls Jonass. Sportists jau otro nedēļas nogali šosezon uzvarēja abos braucienos, neatstājot cerības konkurentiem. Portāls "mxlarge.com" piedāvā interviju ar "Red Bull KTM Factory Racing" komandas sportistu.

Skatoties, šķita, ka ir ļoti, ļoti auksts, bet pastāsti, cik grūti ir startēt šādā aukstumā?

Pauls Jonass: "Sacīkstēm tas bija liels aukstums, tiešām bija auksti. Pirmās 15 minūtes abos braucienos jutos kā sniegavīrs. Ir grūti pielāgoties un labi izjust motociklu, jo muskuļiem un saitēm ir auksti. Šādos apstākļos ir grūti. Sacīkšu beigās tā vairs nebija problēma, jo ķermenis uzsila, bet pirmajās minūtēs rokas bija nosalušas."

Šādā aukstumā droši vien ir grūti saglabāt koncentrēšanos, jo nosaluši ir ne tikai muskuļi, bet droši vien arī prāts?

P.J.: "To var just, ka koncentrēšanās nav uz 100 procentiem. Ķermanis reaģē lēnāk, salīdzinot ar normāliem apstākļiem. Visiem situācija ir vienāda, bet ziemā daudz laika pavadīju trenējoties Beļģijā, tādēļ esmu pieradis pie tā un zinu, kā jārīkojas, ja tā notiek, kā arī zinu, ko sagaidīt."

Kāda bija trase, ņemot vērā laikapstākļus?

P.J.: "Patiesībā trase svētdien nebūt nebija slikta, gaidīju, ka tā būs sliktāka. Sestdien bija daudz dubļu un izbraukta viena trajektorija, bet naktī uz svētdienu viņi strādāja pie tā, līdzināja trasi, padarot to sausāku, varbūt pat nedaudz pārcentās ar sagatavošanu, jo vienubrīd tā vairs nebija tik bedraina kā tam normāli šeit jābūt, bet to vajadzēja darīt, jo risas bija ļoti dziļas, līkumos tajās pat varēja iesprūst kāpšļi. Trase arī strauji mainījās, katrā aplī trajektorijas bija citādas, tādēļ nevarēja visu laiku braukt vienveidīgi, jo nākamajā aplī tā vieta jau varēja būt kļuvusi ļoti dziļa. Dažviet bija kā braukt enduro."

Šogad esi uzvarējis četros finālbraucienos un kļuvis par izteiktu līderi. Vai paredzēji, ka tā notiks?

P.J.: "Es to neparedzēju, bet tas bija mans mērķis - atrasties virsotnē. Pagājušajā gadā es biju stabils, vienmēr iebraucu pirmajā pieciniekā, bet nebiju no tiem braucējiem, kas var izcīnīt četras uzvaras pēc kārtas. Tā bija lieta, pie kā strādāju, lai tieši es būtu sportists, kuram jādzenas pakaļ. Līdz šim viss gājis labi, bet sezona ir gara, un negribu kļūt pārāk pašpārliecināts vai lidināties mākoņos. Svarīgi ir turpināt smagi strādāt."

Četras uzvaras pēc kārtas noteikti iedragājušas konkurentu pašapziņu. Cik Tev pašam ir svarīgi parādīt viņiem, ka Tu esi noteicējs?

P.J.: "Jā, protams, tas ir svarīgi. Atceros, ka iepriekšējos gados Džefrijs Herlingss bija tādā pozīcijā, viņš varēja šādas uzvaras gūt visas sezonas garumā. Jau stāvot startā viņam blakus, bija sajūtra, ka esi zaudējis, zināji, ka Džefrijs finišēs pirmais. To nav viegli izdarīt, iegūt divas uzvaras posmā, bet tas dod papildus pārliecību un salauž pretiniekus."

Nākamais posms notiks "Redsand" trasē. Vai brauci tur ziemā? Cik vispār daudz tur esi braucis?

P.J.: "Pavadīju tur nedēļu, braucis esmu varbūt kādas piecas reizes, maksimums. Tomēr trasē gatavoties un pēc tam tur sacensties ir divas dažādas lietas. Sajūta ir atšķirīga, turklāt, kad trases malās saliek reklāmas, sajūta ir, ka brauc pavisam citā vietā. Trase ir tiešām jauka, ātra un plata, bet, kad tā kļūst nelīdzena, braukt ir grūti un jābūt labā formā, lai aizvadītu divus braucienus. Nedēļas nogale nebūs viegla, bet šī trase ir jauka vieta, lai sacenstos."

Vai tā ir līdzīga Valkensvārdei?

P.J.: "Tā nav kā Valkensvārde, vairāk atgādina Ķeguma trasi Latvijā. Augstākajās vietās ir smiltis, bet zemākajās segums ir diezgan ciets. Valkensvārdē bedres ir lielākas un gludākas, bet šeit asākas un braucējiem grūtāk veicamas."

Zinu, ka par konkurentiem pārāk daudz nedomā, bet vai ir kāds, uz kuru turi savu skatienu?

P.J.: "Noteikti uz Horhi Prado, bet ir daudzi ātri braucēji. Horhe vienmēr bijis ātrs smilšu trasēs. Tomass Kjers Olsens pagājušajā posmā nebija tuvumā, bet viņš ir spēcīgs un stabils. Redzēju viņu ziemā un zinu, ka viņš būs ātrs. Cietākā seguma trasēs spēcīgs būs Hanters Lorenss, arī Tomass Kovingtons, kad viņš būs vairāk laika pavadījis uz motocikla. Šie ir galvenie konkurenti, uz kuriem jāskatās."

Pēdējais jautājums par MXGP klasi. Herlingss šobrīd ir labi iejuties un izskatās, ka arī Antonio Kairoli brauc labāk nekā jebkad. Vai esi skatījies šīs sacīkstes? Ko tu par to visu domā?

P.J.: "Protams, skatos MXGP, pagājušajā nedēļā gan tikai abu braucienu pēdējās minūtes, bet, jā - viņi abi ir līmeni augstāk. Šoreiz Džefrijs bija virsotnē, Tonijs pieļāva dažas kļūdas, bet ir patīkami redzēt, ka par pirmajām divām vietām cīnās "KTM" braucēji."

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs