Rīgā 9°C
Sekojiet ziņām
ceturtdiena 15. novembris
Vārda dienas Leopolds, Unda, Undīne

Jonass: "Uz nākamajām sacīkstēm man būs papildus motivācija"

  • Foto: Alex Skoczek
  • |
  • Publicēts 2018. gada 13. jūnijā
  • 0 komentāri

Cīņā par 2018. gada pasaules čempiona titulu motokrosa klasē MX2, posmā Francijā uzvaru izcīnīja spānis Horhe Prado, kamēr viņa komandas biedrs, latvietis Pauls Jonass aizvadīja divas grūtas sacīkstēs, nespējot ne reizi iekļūt pirmajā trijniekā. Prado atzīst, ka Jonasa neveiksme viņam palīdzēja gūt tik labu rezultātu.

Pirms tam sacīkstēs Lielbritānijā spējis uzvarēt abos braucienos, pagājušās nedēļas nogalē Francijā, Sanžana d'Anželī trasē Jonass jau bija otra "Red Bull KTM Factory Racing" komandas sportista Prado ēnā. Kamēr latvietis braucienos sasniedza ceturto un sesto vietu, Prado finišēja trešais un pirmais, triumfējot "Grand Prix" posma summā.

"Sestdien man gāja ļoti labi, bet svētdien trase mainījās un pirmajā braucienā nepadevās starts," skaidro Jonass. "Bija problēmas apdzīt konkurentus un biju pilnībā izsists no ritma. Nespēju pa trasi braukt plūstoši. Otrajā braucienā gribēju parādīt labāku sniegumu, bet līkumā "pazaudēju" motocikla priekšu, kā rezultātā katrs ritenis nokļuva savā "špūrē". Aizcīnījos līdz sestajai vietai, paņemot visu iespējamo no tik sliktas dienas. Uz nākamajām sacīkstēm man būs papildus motivācija. Nedēļu pirms tam aizvadīju vienas no labākajām sacīkstēm - motokrosā reizēm ir kāpumi un kritumi. Esmu priecīgs vismaz par izcelto startu otrajā braucienā, jo kādu laiku to nebiju izdarījis. Šoreiz zaudēju pāris punktus, bet vēl tāls ceļš ejams. Neesmu par to pārāk noraizējies, bet nedaudz sarūgtināts gan."

Stāsta Prado: "Nedēļas nogale veiksmīgi iesākās jau sestdien, kad labi jutos uz motocikla un arī trasē kopumā. Svētdien no rīta trase bija diezgan dubļaina, un pirmajā braucienā man nepadevās starts, lai gan pēc tam spēju apdzīt daudzus konkurentus. Vienā momentā uztriecos akmenim un nedaudz nokritu, bet ātri atkopos un ar savu braukšanu biju apmierināts, sevišķi šādos apstākļos, kas pagājušajā gadā man sagādāja lielas problēmas."

Jonass otrajā braucienā pārņēma vadību uzreiz pēc starta, bet jau pirmajā aplī krita, no otrā desmitnieka beigām aizcīnoties līdz sestajai vietai finišā. Posmā viņš palika piektais un ļāva komandas biedram atgūt 12 punktus. Sezonas kopvērtējumā latvietis, saglabājot līderpozīciju, ir vairs tikai 16 punktus priekšā spānim.

"Man ir žēl, ka Pauls jau pirmajā aplī nokrita, bet tas nāca man par labu," secina Prado. "Saglabāju vadību līdz pašām beigām. Nedēļas nogale man izvērtās perfekta. Esmu ļoti apmierināts ar paveikto."

Jāpiemin, ka šī bija tikai otrā reize sezonā, kad Jonass nevienā no braucieniem netika vadošajā trijniekā. Līdzīgi bija ceturtajā posmā Itālijā, Trentino, kad latvietis finišēja ceturtais un devītais.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru

Vārds

Komentārs